ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj

Łąka kwietna powstanie w Rynie

Bieżące4 maja 2021, 9:50
Łąka kwietna powstanie w Rynie
 fot. mazury24.eu

Coraz więcej miast w Polsce, również na Mazurach, decyduje się na organizację kwietnych łąk na swoim terenie. Informowaliśmy już o takiej inicjatywie w Giżycku. Teraz swoją łąkę w mieście będzie organizował samorząd Rynu.

Miasto przekazało już teren – ok.100 m2 nad plażą miejską, w pobliżu wiat. Łąka będzie doskonale widoczna dla wszystkich spacerujących wokół jeziora.

Akcję zakładania kwietnej łąki w Rynie koordynuje Fundacja Antidotum.

- Nasze zaproszenie przyjął Karol Podyma - botanik, ogrodnik, właściciel firmy „Łąki kwietne”, którego będziemy gościli 07.05.2021 r. w Rynie. Wspólnie posiejemy przygotowaną przez Pana Karola mieszankę nasion, nasz gość podzieli się z nami wiedzą na temat zakładania i pielęgnacji łąk kwietnych – informuje organizacja. - Wszystkich chętnych zapraszamy 05.05.2021 r. o godzinie 16:00 przy wiatach nad plażą- razem przygotujemy teren dla pierwszej łąki w Rynie!

Tereny spontanicznych łąk, dzięki rozbudowanym korzeniom roślin, zatrzymują wilgoć dłużej niż trawnik, co wpływa korzystnie na małą retencję. Kwitnące na łące rośliny są niezwykle wartościowe dla owadów zapylających, są także schronieniem dla zwierząt.

Co praktyczne, łąk kwietnych nie trzeba regularnie kosić, nawozić i podlewać, to zdecydowanie zmniejsza koszty pielęgnacji. Rzadko koszone trawniki zapobiegają też erozji gleby.

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka