ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Lotnisko w Szymanach odprawia coraz więcej pasażerów

Bieżące4 września 2019, 16:36
Lotnisko w Szymanach (w gminie Szczytno)
Lotnisko w Szymanach (w gminie Szczytno) fot. Materiały prasowe

O dynamicznym rozwoju lotniska w Szymanach świadczą statystyki podsumowujące ruch pasażerski w pierwszym półroczu 2019 roku we wszystkich lotniskach regionalnych w Polsce, które opublikował Związek Regionalnych Portów Lotniczych.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury został wyróżniony jako lider w dwóch kategoriach. 

 • Pierwsza z nich to lider przyrostu liczby pasażerów w polskich lotniskach regionalnych w pierwszym półroczu 2019 roku, w grupie portów obsługujących poniżej 1 mln pasażerów rocznie - wzrost o 13 tysięcy pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku;
 • Lotnisko w Szymanach zostało uznane także za lidera dynamiki wzrostu ruchu pasażerskiego w polskich lotniskach regionalnych w pierwszym półroczu 2019 roku, w grupie portów obsługujących poniżej 1 mln pasażerów rocznie - wzrost na poziomie +26%, w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Lotnisko w Szymanach pierwsze półrocze 2019 roku zamknęło liczbą około 63 tysięcy odprawionych pasażerów, co daje wzrost o 26% w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Statystyki wskazują, że liczba odprawionych pasażerów w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury stale rośnie. Rekordowy miesiącem był lipiec tego roku, kiedy to odprawiono około 15 tysięcy pasażerów (co jest największą miesięczną liczbą odprawionych pasażerów w historii Portu i stanowi wzrost o 12,5% w stosunku do ubiegłego roku).

Tegoroczny wynik to suma zwiększonego ruchu pasażerskiego w okresie wakacyjnym oraz oferty połączeń Lotniska Olsztyn-Mazury w sezonie letnim, w którym oprócz cieszących się ciągłym powodzeniem lotów do Londynu Luton, Londynu Stansted oraz Dortmundu, znalazły się powracające rejsy czarterowe do bułgarskiego Burgas oraz nowość od PLL LOT: połączenie z Krakowem - podaje Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W sezonie zimowym szykują się nowości: 27 października Wizz Air zainauguruje loty do niemieckiej Bremy (dobywające się w środy oraz niedziele), natomiast 7 listopada Ryanair zaplanował pierwszy rejs na trasie do Kolonii (loty odbywać się będą w czwartki i niedziele).

Źródło: https://warmia.mazury.pl/rozwoj-regionu/aktualnosci/4594-dynamiczny-rozwoj-lotniska-w-szymanach

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka