ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Majowe otwarcie sezonu żeglarskiego na Mazurach

Majowe otwarcie sezonu żeglarskiego na Mazurach
 fot. mazury24.eu

No i się zaczęło. Majówka otworzyła sezon żeglarski w przynajmniej kilku miejscowościach na Mazurach. Nasza redakcja relacjonowała „na żywo” na naszej stronie na facebooku to co działo się w Giżycku. Jednak w wielu innych miejscach na Mazurach również było co oglądać.

Majówka rozpoczęta – choć ona zaczęła się już dzień wcześniej, w sobotę. Jednak oficjalnie właśnie w niedzielę (1 maja) w wielu miejscach na Mazurach odbyło się oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego. My byliśmy w Giżycku, i na żywo, na naszej stronie na facebooku relacjonowaliśmy „na żywo” to co się tam działo.

Nasza relacja z Giżycka: Zobacz tu

Duże imprezy majówkowe trwały jednak również w innych, mazurskich miejscowościach – i nie jest to koniec imprezowego, długiego weekendu na Mazurach, ponieważ potrwa on aż do wtorku (3 maja).

Co się działo w innych mazurskich miastach?

Węgorzewo

W niedzielne przedpołudnie w węgorzewskim porcie Keja odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego, które poprowadził wieloletni komandor Klubu Morskiego LOK, Honorowy Obywatel Węgorzewa Jerzy Józef Tyszko. W spotkaniu wzięli udział członkowie KM LOK, żeglarze, harcerze, przedstawiciele służb mundurowych, ratunkowych, duchowieństwa, reprezentanci struktur LOK, a także przewodnicząca Rady Powiatu Halina Faj oraz burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski. Tegoroczne otwarcie sezonu ma szczególny wymiar, bowiem węgorzewski KM LOK świętuje 70-lecie działalności.

Podczas spotkania burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski otrzymał z rąk Jerzego Józefa Tyszki srebrny medal "Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju". O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta z Węgorzewskie Centrum Kultury.

Szczytno

W Szczytnie trwa impreza majówkowa z Radiem ZET. Jednym z współprowadzących był Kamil Nosel, który grillował dla uczestników spotkania. Wśród atrakcji były, m.in. snowboard, fotobudka, koło fortuny, a dzieci miały możliwość zbudowania ekologicznych domków dla pszczół i posadzenia kwiatów. Znalazły się również stoiska Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, Prymatu i wiele innych firm. Każdy w uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

Kętrzyn

Kętrzyńską majówkę otworzył dziś zastępca burmistrza Kętrzyna Maciej Wróbel. Jak informują organizatorzy, mimo pogody, humory dopisują, a zabawa jest wspaniała. Atrakcje zapewniają animatorzy z Taka Impreza, dzieci korzystają z kolorowych dmuchańcow i malowania buziek. Nie brakuje także popcornu i słodkiej waty cukrowej.

Mikołajki

Jak informuje Wioska Żeglarska Mikołajki pogoda  podczas majówki jest doskonała, żółto - niebieskie miasteczko RMF FM znów zagościło w Mikołajkach, aby wspólnie rozpocząć nowy sezon żeglarski.

Wspaniałe uczennice STO Mikołajki Magda i Nadia dzielnie wspomagały ekipę RMF FM częstując gości kawą i popcornem, a także rozdając gadżety. Również w Mikołajkach odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego.

fot. Wioska Żeglarska Mikołajki, UM Węgorzewo, UM Kętrzyn, UM Szczytno.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - HeydayBoats
ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo