ReklamaA1 - Tickless

Masuria 2021. Ryn zmienił się w średniowieczne miasteczko

Wydarzenia i imprezyfestiwale21 sierpnia 2021, 8:57
Masuria 2021. Ryn zmienił się w średniowieczne miasteczko
 fot. Jarosław Majkowski

Za nami już 9. edycja Festiwalu Kultury Średniowiecza „Masuria” w Rynie. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się paradą historyczną ulicami miasta, która była pełna kolorów, różnorodnych strojów i przyciągnęła wielu mieszkańców i turystów.

Punktem końcowym parady było otwarcie teatrum historycznego na placu „Mateuszek”, gdzie zgromadzoną widownię przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Pan Jarosław Filipek oraz zaproszeni goście.

Po oficjalnym otwarciu festiwalu odbyło się wiele atrakcji, m.in.: pokazy uzbrojenia rycerskiego, pokaz artylerii średniowiecznej w działaniu, turniej plebejski dla publiczności, turniej rycerski „O Miecz Burmistrza Miasta i Gminy Ryn”, zabawy średniowieczne dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty rzemiosła. Wszystkim wydarzeniom towarzyszył jarmark regionalny z rękodziełem, rzemiosłem i wyrobami kulinarnymi.

Na zakończenie pełnego średniowiecznych atrakcji dnia, w amfiteatrze nad Jeziorem Ołów zgromadziła się liczna publiczność by podziwiać spektakl historyczno – batalistyczny, w tym występ zespołu „Drewutnia”, „Roderyk”, „Żniwa” oraz pokazy, którym głównym tematem przewodnim był ogień.

Drugiego dnia odbyły się gry i zabawy dla dzieci i dorosłych m.in. nauka tańców dawnych, nauka strzelania z łuku, nauka rzutów włócznią, turniej rycerski dla dzieci, projektowanie herbów.

Na podstawie informacji UM Ryn

ReklamaC1 - Ognisty Ptak

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaB2 - Lamdo
ReklamaA2 - Stranda Wiosna