ReklamaA1 - Stranda Majówka

Mazurscy ratownicy wodni nagrodzeni „ratowniczym Oskarem”

Bieżące27 marca 2024, 9:16Komentarzy: 3
Mazurscy ratownicy wodni nagrodzeni „ratowniczym Oskarem”
 fot. Mazurska Służba Ratownicza.

W Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się Gala "Safe Water Angels 2024" czyli rozdanie Oskarów Ratownictwa. Po raz pierwszy w naszym kraju zostały docenione i uhonorowane organizacje i osobowości, które poświęciły się bezpieczeństwu na wodach oraz które zaznaczyły się na kartach historii ratownictwa wodnego i morskiego, ratując życie ludzkie i udzielając pomocy w sytuacjach zagrożenia.

-  Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy o tym, że Mazurska Służba Ratownicza została doceniona i że została jej przyznana najwyższa nagroda - „Oskar Ratownictwa” w kategorii organizacje w województwie warmińsko-mazurskim ratujące życie na wodzie – informuje Mazurska Służba Ratownicza. - Wyróżnienie to przyjmujemy z ogromną wdzięcznością. Wielce doceniamy ten gest, który bardzo motywuje nas do działania i pragniemy zapewnić, że ze zwiększoną mocą będziemy kontynuować nasze wysiłki na rzecz poprawy bezpieczeństwa na Mazurach.

Uroczystość ta została zorganizowana przez Agencja Promocji Ratownictwa i Offshore przy udziale Magazyn Bezpieczna Woda. Swoimi patronatami objęli ją m.in. Wojewoda i Marszałek Województwa Pomorskiego.

Ośmiu ratowników etatowych oraz około 140 wolontariuszy. Mazurska Służba Ratownicza posiada kilkanaście pojazdów oraz łodzi ratowniczych, specjalistyczny sprzęt ratowniczy (m.in. sonary czy specjalne poduszki do podnoszenia zatopionych łodzi z dna). Dysponuje też ciężkim sprzętem służącym do wykonywania wszelkich prac wodnych oraz wydobywania zatopionych pojazdów i łodzi.

Mazurska Służba Ratownicza została założona czerwcu 1978 i jest pierwszą wodną służbą ratowniczą na terenie Wielkich Jezior Mazurskich. Założycielami była grupa żeglarzy z Kędzierzyna-Koźla, skupiona w klubach żeglarskich działających przy dużych zakładach pracy (m.in. Żegluga na Odrze, ZA Kędzierzyn, ZCh Blachownia).

Więcej informacji o Mazurskiej Służbie Ratowniczej w poniższym tekście.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine