ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Mazurskie miasta przystrajają się na święta. Zobaczcie Giżycko po zmroku

Bieżące7 grudnia 2021, 6:59
Nocne Giżycko z pięknymi iluminacjami.
Nocne Giżycko z pięknymi iluminacjami. fot. mazury24.eu

Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. Na ulicach mazurskich miast pojawiają się świetlne elementy symbolizujące nadchodzący świąteczny okres. Pojawiliśmy się w Giżycku, aby pokazać Wam jak pięknie oświetlone jest to miasteczko.

Giżycko zawsze zachwyca elementami ozdobnymi nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia. Wygląda to po zmroku po prostu imponująco. Nic w tym dziwnego, przecież właśnie Giżycko w ubiegłym roku wybrano jednym z najładniej oświetlonych miast w Polsce.

Jeśli macie okazję wybrać się teraz na Mazury, choćby na weekend, warto odwiedzić właśnie Giżycko i ruszyć po zmroku na spacer uliczkami tego mazurskiego, pięknego miasta. Będziecie mieli okazję podziwiać imponujące iluminacje świąteczne.

Giżycko jest największymi najbardziej różnorodnym miastem na Szlaku Wielkich Jezior. Od lat spiera się z Mikołajkami o miano letniej i żeglarskiej stolicy Mazur. W Giżycku i okolicach jest najwięcej w kraju jezior, zajmują one blisko 12 proc. ogólnej powierzchni terenu.

Giżycko jest otoczone jeziorami: Niegocin, Kisajno, Tajty i Wojsak. Jezioro Niegocin z jeziorem Kisajno przez zatokę Tracz połączone jest Kanałem Giżyckim, który funkcjonuje także jako Kanał Łuczański.

W ostatnich latach Giżycko mocno zmieniło swój charakter – w centrum miasta powstał nowy pasaż ze sklepami i kawiarniami. Z pasażu do portu Ekomarina i plaży miejskiej prowadzi długa na ponad 70 metrów kładka. Jest ona rozpięta m.in. nad torami, ma wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych (są windy). Kładka jest jedyną tego typu przeprawą na Mazurach.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Sailing Machine