ReklamaA1 - Stanica Wodna Stranda 2021

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ze wsparciem kolejnej firmy

Bieżące19 lipca 2021, 16:49Komentarzy: 1
Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ze wsparciem kolejnej firmy
 fot. MOPR Giżycko

Ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego każdego dnia niosą pomoc żeglarzom oraz turystom wypoczywającym nad mazurskimi jeziorami. Dzięki wsparciu Polfarmeksu zakupią sprzęt ratowniczy, niezbędny w ich codziennej pracy.

Mimo pandemii ten rok, tak jak i poprzedni, są rekordowe pod względem zainteresowania turystyką na Mazurach. Dodatkowo ruch turystyczny zwiększa nowy trend, który nasilił się zwłaszcza w pandemii, czyli tzw. turystyka weekendowa.

Ratownicy z MOPR tylko w pierwszej połowie tego roku podjęli 134 interwencje, w których poszkodowanych było 365 osób. Dla porównania takich akcji ratunkowych było w całym 2020 roku 253 i ponad 750 poszkodowanych osób. Ratownicy wspierali też akcje innych służb m.in. WOPR, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Pozyskane w ramach umowy sponsorskiej środki MOPR przeznaczy na zakup: desek ortopedycznych, tzw. speed block’ów – urządzenia do unieruchamiania głowy, plecaków medycznych, elektrod do defibrylatorów zewnętrznych AED, butli z tlenem medycznym.

- Środki przekazane przez Polfarmex S.A. ratownikom z MOPR to kolejny element w realizacji naszej strategii odpowiedzialności społecznej. Jesteśmy dumni z faktu, że wspierając ratowników na Mazurach w ich niezwykle odpowiedzialnej pracy, jaką jest niesienie pomocy, możemy w pewnym stopniu przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa nas wszystkich – mówi Maciej Aksman, Specjalista ds. PR w Polfarmex S.A.

Codzienne zadania ratowników w ramach pełnionych dyżurów obejmują udzielanie pierwszej pomocy, od drobnych urazów poprzez stany nagłe, zagrożenia życia, pomoc w przypadku zdarzeń związanych z chorobami przewlekłymi, transport do szpitala.

Kolejnym zadaniem MOPR jest ratownictwo jachtowe.

Na Mazurach operuje ok. 6 tys. łodzi i jachtów. Ratownicy pomocy udzielają także w nocy dzięki temu, że łodzie ratunkowe są wyposażone w kamery termowizyjne. Ratownicy prowadzą też aktywną działalność edukacyjną i prewencyjną w szkołach, oraz zabezpieczają także organizację imprez miejskich oraz sportowych. 

- Dla nas każda forma wsparcia jest ogromnie ważna. Nasza sprawność i szybkość działania to jedno, ale równie istotne jest odpowiednie wyposażenie. Nowoczesne łodzie, sprzęt medyczny, materiały opatrunkowe to realne koszty. Bez nich nie da się skutecznie nieść pomocy potrzebującym. Nasza służba nie ogranicza się tylko do jezior i wodnych szlaków. Niesiemy pomoc wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. Mazury zawsze przyciągały rzesze turystów, ale ostatnie dwa lata obserwujemy gwałtowny wzrost liczby osób wypoczywających na jeziorach. I to oznacza więcej pracy dla wszystkich służb ratunkowych.  Dlatego cieszymy się, że coraz więcej firm angażuje się we wsparcie naszego wspólnego bezpieczeństwa – mówi Jarosław Sroka, dyrektor biura MOPR. 

To nie jedyna pomoc jaką Polfarmex S.A. w ostatnim czasie przekazał na rzecz służb ratowniczych. W czerwcu br. specjalistyczna odzież ochronna i środki ochrony indywidualnej od firmy trafiły do ratowników z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. 
 

ReklamaC1 - SkiMazury

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Stanica Wodna Kietlice 2021
ReklamaA2 - Faryj