ReklamaA1 - Gertis

Mazurskie szutry czekają na światową czołówkę

Bieżące5 kwietnia 2024, 9:40
Mazurskie szutry czekają na światową czołówkę
 fot. Krzysztof Kłósek

Po siedmiu latach przerwy Orlen Rajd Polski wróci na Mazury jako jedna z rund Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się konferencja poświęcona temu wydarzeniu.

Rajd Polski to jedna z największych i najdłużej rozgrywanych imprez motoryzacyjnych w Polsce, która cieszy się dużym prestiżem w środowisku zawodników oraz zainteresowaniem kibiców i mediów.

W tym roku od 27 do 30 czerwca potrwa jubileuszowa 80. edycja rajdu. Do regionu przyjedzie cała czołówka najlepszych zawodników świata i fabrycznych zespołów.

- Rajd Polski jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla naszego regionu - mówił podczas konferencji marszałek województwa Marcin Kuchciński. - Spodziewamy się przyjazdu wielu kibiców z całego świata, którzy oprócz emocji sportowych, będą także mogli przekonać się o pięknie mazurskich okolic. Rajd Polski, który odbywa się u nas już od 19 lat, jest jedną ze sztandarowych sportowych imprez na Warmii i Mazurach.

Na kierowców czeka 300 kilometrów do przejechania na 19 szutrowych odcinkach specjalnych. Podczas rajdu zostanie przygotowanych aż 70 stref kibica. Sercem imprezy będzie tor Mikołajki Arena z trybunami dla 5 tysięcy widzów oraz nowymi strefami miejsc stojących, a także pobliski Rally Fan Park, strefa mety rajdu i park serwisowy.

- Czeka nas ostre ściganie - przyznaje Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego. - Zawodnicy lubią jazdę po mazurskich, doskonale przygotowanych szutrowych odcinkach specjalnych. W tym roku dodatkową atrakcją także dla kibiców będzie specjalny OS na torze Mikołajki Arena.

Wydarzenie wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Wydarzenia i imprezy - 80. Rajd Polski ponownie na Mazurach (mazury24.eu)

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka