ReklamaA1 - port 69

Mazurskie ZOO. 6 miejsc, gdzie na Mazurach zobaczycie dzikie zwierzęta

Bieżące16 listopada 2021, 9:56
Mazurskie ZOO Safari
Mazurskie ZOO Safari fot. mazury24.eu

Mazury to nie tylko wspaniała przyroda, piękne lasy, majestatyczne jeziora czy nietuzinkowe zabytki. To również możliwość obcowania ze zwierzętami. Nie tylko tymi, które możemy spotkać we wspaniałych mazurskich lasach, ale również w specjalnych miejscach do tego przeznaczonych.

Jeśli podróżujemy po Mazurach z dziećmi, warto koniecznie odwiedzić kilka ciekawych miejsc w regionie, gdzie będziemy mogli podpatrzeć z bliska jak żyją mazurskie zwierzaki.

Przedstawiamy Wam 6 miejsc na Mazurach wartych odwiedzin, jeśli kochacie zwierzęta i uwielbiacie z nimi przebywać.
 

Papugarnia na Mazurach

Papugarnia Mazury wraz z Mini Ogrodem Zoologicznym w Wilkasach to egzotyczne miejsce gdzie można się poczuć wyjątkowo, a to za sprawą prawie 80 papug z 25 różnych gatunków oraz oswojonych wiewiórek hudsona, które można karmić z ręki a nawet pogłaskać. Na terenie funkcjonuje również mini zoo z małymi kurczaczkami, królikami i kaczkami. Spotkać można także i kolorowe bażanty i gęsi garbonose oraz indyki. 


Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Niezwykłe miejsce w Puszczy Piskiej, gdzie na specjalnym terenie można nie tylko oglądać dzikie zwierzęta, często zagrożone wyginięciem. ale również… je dotknąć czy nakarmić.

Kadzidłowo leży zaledwie 10 km od Rucianego-Nida. Park obejmuje teren ok. 100 ha i znajduje się na śródleśnych łąkach. To powoduje, że zwierzęta w nim przebywające bytują jak w swoim normalnym środowisku.


Zoo Safari Okrągłe na Mazurach

To kolejne, pełne zwierząt miejsce na Mazurach, którego zwiedzenie w stylu afrykańskiego safari (na przyczepie za ciągnikiem lub samochodem) jest wyjątkowo atrakcyjne.

Wycieczka po rozległym terenie zamieszkiwanych przez kilkanaście gatunków zwierząt zajmuje około 60 minut. Tutaj zwierzęta do swojej dyspozycji mają piękne łąki, strome pagórki, tereny bagienne i błotniste, dzięki czemu czują się wyjątkowo swobodnie.


Ferma Jeleniowatych w Kosewie Górnym

Stacja badawcza bardzo często występująca pod nazwą Ferma Jeleniowatych w Kosewie Górnym. Piękne, pouczające i warte odwiedzenia miejsce na Mazurach. To tu możemy najwięcej dowiedzieć się o zwierzętach zamieszkujących mazurskie lasy w bardzo nietypowy sposób. W Kosewie Górnym, niedaleko Mrągowa, funkcjonuje stacja badawcza Instytutu Przyrody Polskiej Akademii Nauk. Od wielu lat naukowcy zajmują się tu jeleniowatymi. To unikatowa w skali Polski i Europy tego typu placówka.

Instytucja jest również otwarta dla turystów. Zwiedzanie fermy Instytutu daje szansę na bliski kontakt z zaprzyjaźnionymi jeleniami, danielami oraz muflonami i ich bardziej dzikimi współtowarzyszami.


Ośrodek Hodowli Żubrów na Mazurach

Puszcza Borecka to ostoja dla wolno żyjących w naszym kraju żubrów. Te wspaniałe zwierzęta można również obejrzeć w pokazowej zagrodzie w miejscowości Wolisko. Na specjalnie zbudowanej platformie turyści mogą z bliska przyjrzeć się żubrom oraz uczestniczyć w ich karmieniu – to właśnie wtedy można je dokładnie obejrzeć.

Zwierzęta te można teraz oglądać na specjalnie wyznaczonym, pokazowym terenie w Ośrodku Hodowlanym w Wolisku. Dotrzeć do zagrody pokazowej, znajdującej się obok leśniczówki, można przez Wolisko. Tam prowadzi znakowany szlak rowerowy. Trasa dostępna jest także dla samochodów, rowerów i autobusów.


Muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego

Na koniec nieco inna atrakcja, ponieważ nie mówimy tu o obcowaniu z dzikimi zwierzętami, a o muzeum im poświęconemu.

W miejscowości Krutynia niedaleko Mrągowa mieści się Muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Liczy ponad 300 eksponatów – głównie wypchanych dzikich zwierząt zamieszkujących Park.

To niebywała okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z bogatym zbiorem zwierząt występujących w mazurskich lasach.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Sailing Machine