ReklamaA1 - Gertis

Mazurskie zwierzęta na wyciągnięcie ręki. Tylko tu je zobaczysz tak blisko

Bieżące1 lutego 2022, 6:12
Mazurskie zwierzęta na wyciągnięcie ręki. Tylko tu je zobaczysz tak blisko
 fot. mazury24.eu

Jeśli podczas wojaży po Mazurach zabraknie Wam bliższego kontaktu z okoliczną przyrodą – zwłaszcza ze zwierzętami, zawsze możecie zajrzeć do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Dzieci będą zachwycone a Wy zobaczycie mazurskie zwierzaki z bliska.

Niezwykłe miejsce w Puszczy Piskiej, gdzie na specjalnym terenie można nie tylko oglądać dzikie zwierzęta, często zagrożone wyginięciem. ale również… je dotknąć czy nakarmić. Kadzidłowo leży zaledwie 10 km od Rucianego-Nida. Park obejmuje teren ok. 100 ha i znajduje się na śródleśnych łąkach. To powoduje, że zwierzęta w nim przebywające bytują jak w swoim normalnym środowisku.

Większość zwierząt jest oswojona z człowiekiem więc zwiedzający mogą je oglądać z bliska, dotknąć czy nawet karmić. Swobodnie przechadzać się między dzikimi zwierzętami, których w normalnych warunkach nie moglibyśmy obejrzeć. Zwierzęta można oglądać tylko pod obecność przewodnika.

W Parku Dzikich Zwierząt prowadzone są wycieczki edukacyjne, dzięki którym można te zwierzęta obejrzeć z bliska, zapytać o ich zwyczaje, a niektóre nawet karmić i głaskać. Zwiedzanie Parku odbywa się z przewodnikiem.

Jest to półtoragodzinna trasa obejmująca ok. 2 km spacerem, podczas której można usłyszeć o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.

W kasie biletowej warto zapytać o jedzenie dla kóz i danieli, które można tam kupić za symboliczną złotówkę. Przewodnik w czasie wycieczki wskaże, gdzie i które zwierzęta można karmić i głaskać.

Kadzidłowo leży zaledwie 10 km od Rucianego-Nida. Park obejmuje teren ok. 100 ha i znajduje się na śródleśnych łąkach. To powoduje, że zwierzęta w nim przebywające bytują jak w swoim normalnym środowisku.

W parku zobaczymy takie, ginące już gatunki: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek. Przebywają tam również takie zwierzęta jak: tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie czy jelenie.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Odysseya Yachts