ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Mazury Air Show 2022. Zobacz nasz materiał filmowy

Wydarzenia i imprezypokazyBieżące2 października 2022, 8:03
Mazury Air Show 2022. Zobacz nasz materiał filmowy
 fot. mazury24.eu

Mazury Air Show to jedna z największych imprez lotniczych w Polsce, która na Mazury powróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej COVID-19. Wydarzenie stało się rozpoznawalne nie tylko w całym kraju, ale i zagranicą. Podczas tego wydarzenia byliśmy z naszymi kamerami.

W dniach 6-7 sierpnia 2022 r. mieliśmy okazję poznać od kuchni, jedną z większych imprez na Mazurach. Większość czasu spędziliśmy na lotnisku pod Kętrzynem, zamiast wyczekiwać nalotów w Giżycku na plaży lub Niegocinie. Decyzja była słuszna, bo właśnie na lotnisku udało nam się złapać piękne i dynamiczne ujęcia - zobaczcie sami.

Najwięcej emocji wzbudził jak co roku pokaz niezwykłych umiejętności pilotów wykonujących akrobacje w powietrzu (Grupa Orlen Żelazny, Team Orlik, litewski zespół ANBO).

Pokazy lotnicze nad Mazurami organizowane są od 1999 roku. W 2009 roku organizatorzy zapragnęli zainteresować lotnictwem szerszą publiczność i przenieśli część pokazów nad jezioro Niegocin w okolice plaży miejskiej i portu Giżycku.

Ogromne zainteresowanie i zachwyt widzów potwierdziły, że ta właśnie lokalizacja jest najlepsza dla imprezy i dlatego kolejne edycje odbywają się właśnie w tym miejscu.

Scenerią tegorocznej imprezy tradycyjnie było jezioro Niegocin, a miejscami widokowymi: plaża miejska, brzegi wokół jeziora, punkt obserwacyjny na Wzgórzu św. Brunona, a także samo jezioro, na którym znajdą się jednostki pływające (statki, jachty, łodzie, wodnosamoloty itp.).

Mazury AirShow to jedyne tego typu pokazy lotnicze w Polsce nad i na wodzie – nad jeziorem Niegocin. Pokazy lotnicze z udziałem m.in. samolotów akrobacyjnych, samolotów odrzutowych, samolotów zabytkowych, śmigłowców, wodnosamolotów.

Wydarzenia towarzyszące imprezie to ekspozycja sprzętu lotniczego, loty zapoznawcze nad Mazurami, otwarte spotkania z ekspertami, licznie zgromadzona publiczność, międzynarodowe załogi.

Jeśli nie udało się Wam w tym roku wziąć udział w Mazury Air Show, koniecznie obejrzyjcie nasz materiał filmowy. Naprawdę warto, i być może zaplanujecie to wydarzenie w Waszych przyszłorocznych planach urlopowych?

ReklamaC1 - Quicksilver 2023

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Sasanka
ReklamaB2 - HeydayBoats
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe