ReklamaA1 - Przystań Nautica

Mazury AirShow w tym roku odwołane

Mazury a Covid 19Atrakcje17 czerwca 2020, 5:57Komentarzy: 0
Mazury AirShow w Giżycku w tym roku odwołane
Mazury AirShow w Giżycku w tym roku odwołane fot. mazury24.eu

Znamy oficjalne stanowisko organizatorów w sprawie organizacji Mazury AirShow 2020. Niestety, jedno z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych giżyckich wydarzeń musi zostać odwołane ze względu na epidemię koronawirusa.

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, w tym roku nie odbędzie się 22. edycja pokazów Mazury AirShow w Giżycku – poinformowali organizatorzy. W minionych latach impreza nad jeziorem Niegocin przyciągała tłumy turystów.

Jak przekazał w komunikacie Stanisław Tołwiński z Aeroklubu Krainy Jezior, decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji pokazów lotniczych w Giżycku podjęto ze względu na regulacje prawno-sanitarne związane z pandemią, bezpieczeństwo zdrowotne widzów, pilotów i wolontariuszy, a także z powodu zapowiedzianego braku możliwości uzyskania pozytywnej opinii sanepidu dla „Mazury AirShow 2020” jako imprezy masowej.

Poniżej oświadczenie Prezesa AKJ Stanisława Tołwińskiego. 

W 2020 roku … bez Mazury AirShow!!!

Niestety szczególne regulacje prawno-sanitarne  z powodu pandemii koronawirusa jak i mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne naszych widzów, pilotów, wolontariuszy, przy zapowiedzianym braku możliwości uzyskania pozytywnej opinii Państwowe Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej  dla „Mazury AirShow 2020” jako imprezy masowej, zmuszają Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior do jednoznacznego wypowiedzenia się.

W 2020 roku niestety nad  j. Niegocin  – w Giżycku, nie będzie pokazów lotniczych pod nazwą Mazury AirShow 2020. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy dotychczas byli  aktywnie zaangażowani w przygotowania do MAS 2020 ale i wszystkim wspierającym  nasze zamierzenia .

Szczególne słowa uznania i podziękowania nalezą się Burmistrzowi Giżycka, Panu Wojciechowi Iwaszkiewiczowi za zawsze konstruktywną współpracę  i gotowość do szczerej wymiany poglądów tak ważnych przed podjęciem trudnej  dla Zarządu AKJ decyzji.

A więc na 22-gą edycję mazurskich pokazów lotniczych będziemy musieli poczekać do pierwszego sierpniowego weekendu w 2021 roku.

Jednak by kontynuować tradycję lotniczych rajdów i zlotów na Mazurach oraz podtrzymywać serdeczną więź z polskimi i zagranicznymi ekipami lotniczymi (tak ważną dla sukcesów mazurskich pokazów), przygotowujemy XXII MIEDZYNARODOWY ZLOT PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA i MAZUR, którego organizacje rozważamy alternatywnie w dniach 29.07-02.08.2020 lub w dniach 05-09.08.2020. Ostateczna decyzja zapadnie jeszcze w czerwcu, po konsultacji z organizacyjnymi partnerami i lokalnymi władzami samorządowymi.

Wszystkich miłośników lotnictwa na Mazurach zapewnimy wiele możliwości kontaktu z załogami Zlotu i poznania ich samolotów. Natomiast uczestnikom Zlotu zapewnimy wiele ciekawych mazurskich atrakcji wg odrębnego programu.

Przepraszamy zawiedzionych odwołaniem  mazurskich pokazów  i  prosimy o życzliwą wyrozumiałość dla decyzji Zarządu AKJ.

Do zobaczenia podczas XXII MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA i MAZUR!!!

Stanisław Tołwiński

Prezes AKJ

Tym, co odróżnia Mazury AirShow od innych pikników lotniczych jest przede wszystkim niezwykła sceneria tej imprezy. Dwudniowe pokazy odbywają się nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Popisy pilotów można oglądać zarówno z brzegu, jak i z wody, czyli z pokładów żaglówek, łodzi i innego sprzętu pływającego. Widzowie gromadzą się na giżyckiej plaży miejskiej, molo, w porcie Ekomarina i na Wzgórzu św. Brunona. Tafla jeziora jest lądowiskiem dla wodnosamolotów, latających łodzi i samolotów-amfibii.

W minionych latach podczas mazurskich pokazów, na które wstęp jest bezpłatny, do Giżycka przyjeżdżało nawet ponad 150 tys. widzów.

Zobacz Mazury AirShow w ubiegłym roku.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina