ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Mazury jesienią są piękne. Zobaczcie zdjęcia i film

Bieżące17 listopada 2020, 12:10
Mazury jesienią są piękne. Zobaczcie zdjęcia i film
 fot. Arkadiusz Skrodzki/mazury24.eu

Jesień to świetna okazja by złapać nieco oddechu na Mazurach. Oczywiście jeśli możecie sobie pozwolić na taki „jesienny wypad”. Jeszcze jeden warunek – w tym okresie warto posiadać na Mazurach rodzinę lub znajomych, aby mogli zapewnić Wam nocleg. Hotele i pensjonaty, kwatery agroturystyczne – w związku z obostrzeniami – nie mogą przyjmować gości.

Jesień na Mazurach to większa cisza i spokój. Warto w takim właśnie klimacie – przy jeszcze barwnych drzewach i spokojnych mazurskich miasteczkach złapać trochę oddechu, odpocząć od zgiełku dużych miast.

W obecnych warunkach pandemicznych, gdy większość atrakcji, obiektów historycznych, obiektów rekreacyjnych nie przyjmuje gości, Mazury to świetna okazja dla tych, którzy lubią w ciszy i spokoju obcować z dziką naturą.

Na taki wypad warto również wziąć rower i powłóczyć się mazurskimi bezdrożami. Można również odwiedzić kilka punktów widokowych na Mazurach, niektóre z nich powinny być otwarte w czasie pandemii.

Zobaczcie punkty widokowe na Mazurach.

Noclegi na Mazurach to obecnie sprawa dość problematyczna. Ostatnie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zamknęły nie tylko kina, teatry, baseny, muzea (niestety Twierdza Boyen również do końca listopada jest zamknięta) ale również praktycznie wszystkie obiekty noclegowe.

Mogą w nich wynająć pokój tylko te osoby, które podróżują po kraju służbowo. Dla innych niestety są zamknięte. W przywilejowanej sytuacji są te osoby, które na Mazurach posiadają rodzinę lub znajomych, którzy zapewnią nam miejsce do spania.

Jeśli więc macie taką możliwość, warto chociaż kilka dni spędzić wśród mazurskiej przyrody, odwiedzić ładne i teraz wyciszone miasteczka, „ładując własne akumulatory” i ciesząc się ciszą i mazurskim spokojem.

Zawsze też możecie „złapać” mazurski, jesienny klimat na naszym portalu oglądając filmy i przepiękne galerie zdjęć Mazur.

Zobacz galerię zdjęć z Mazur.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Sailing Machine