ReklamaA1 - Stanica Wodna Stranda 2021

Mazury oblężone turystycznie. Dużą atrakcją jest Rajd Polski

Bieżące20 czerwca 2021, 8:56Komentarzy: 1
Mazury oblężone turystycznie. Dużą atrakcją jest Rajd Polski
 fot. mazury24.eu/archiwum

Ten weekend na Mazurach to prawdziwe oblężenie turystów w regionie. Na Mazury ściąga Polaków nie tylko wspaniała pogoda, ale również rozgrywany właśnie w tym regionie Rajd Polski. „Obłożenie hoteli na Mazurach jest niezłe w ten weekend. Widać, że ludzie są spragnieni wypoczynku, sprzyja nam pogoda” - powiedział PAP Tomasz Dowgiałło z Warmińsko-Mazurskiej Organizacji Turystycznej.

Hotelarze na Mazurach liczą na dobry sezon

Jak ocenił Tomasz Dowgiałło, ten weekend zapowiada się całkiem dobrze, a obłożenie hoteli według niego jest niezłe. Gorzej natomiast jest w tygodniu: - Ludzie są spragnieni wypoczynku, dodatkowo pogoda jest świetna. Liczymy, że dzięki takiej pogodzie uda nam się dobrze sprzedać terminy wakacyjne. Jeszcze 2-3 tygodnie temu inaczej to wyglądało. Była duża niepewność, co do funkcjonowania hoteli. Obecnie, kiedy wytyczne są w miarę jasne i pogoda jest słoneczna, odnotowujemy ruch.

Jak wskazał, hotelarze liczą, że Polacy będą wypoczywać w kraju: - Wciąż istnieje duża niepewność co do wyjazdów zagranicę. Z pewnością to nie będzie taki boom jak w zeszłym roku, ale na pewno Polacy w dużej części zdecydują się pozostać na wypoczynek w kraju. Patrzymy optymistycznie na te wakacje. Większa niepewność dotyczy jesieni- wskazał Dowgiałło.

Atrakcją na Mazurach Rajd Polski

Oprócz słonecznej pogody, kibiców na Mazury ściąga także Rajd Polski. Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski powiedział, że gdy zapadała decyzja o organizacji rajdu, publiczności nie przewidywano. Jednak w związku z poluzowaniem obostrzeń na odcinkach specjalnych kibice mogą się pojawić.

- Odcinki specjalne mają po kilkanaście kilometrów długości. Zatem kibice mogą iść w miejsca ogólnodostępne, w miejsca widokowe i mogą stamtąd obserwować rajd. Na tor w Mikołajkach wpuszczamy 400-450 osób, które pierwsze się zgłoszą. Tor jest na wolnym powietrzu, ponadto można obserwować zmagania kierowców z oddali - wskazał.

Wyjaśnił, że organizatorzy spełnili wszystkie procedury bezpieczeństwa bez względu na to, czy rajd odbywa się z udziałem kibiców czy bez nich.

Mazury czekają na koniec roku szkolnego

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz podkreślił, że w weekend spodziewa się wielu turystów, ale na większy ruch branża hotelarska i firmy czarterujące żaglówki nastawione są w następny weekend, gdy po zakończeniu roku szkolnego na wypoczynek wyruszą całe rodziny.

Jak dodał, na kolejny weekend 100 proc. jednostek zostało wyczarterowanych.

źródło: PAP

ReklamaC1 - baner

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew