ReklamaA1 - Łabędzi Ostrów

Mazury od kuchni - warsztaty kulinarne w Karwiku

Wydarzenia i imprezy20 września 2022, 12:13Komentarzy: 1
Mazury od kuchni - warsztaty kulinarne w Karwiku
 fot. Mazury24.eu

W ostatnią sobotę (17 września) mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Karwiku. Było wędzenie ryb oraz przygotowanie pasty rybnej. Nie mogło zabraknąć oczywiście degustacji – ale żeby spróbować rybnych przysmaków, najpierw trzeba było wylać sporo łez przy obieraniu cebuli...

Ryby i grzyby to lokalne skarby gminy Pisz. Dlatego wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Karwiku, postanowiliśmy zorganizować warsztaty, których celem jest przekazanie teoretycznej wiedzy, a także nabycie praktycznych umiejętności wędzenia ryb, opartych na nowoczesnych metodach wędzarniczych. Chcemy także pokazać, jak łatwo przygotować smaczne i zdrowe przetwory z ryb. W ramach działania propagujemy spożywanie produktów rybnych, pochodzących z mazurskich jezior i rzek – mówił Darek Kiński, sołtys wsi Karwik.

Puszcza Piska i Mazury Południowe

Teren Puszczy Piskiej, jak i całych Mazur Południowych został ukształtowany podczas ostatniego zlodowacenia. Na terenie kompleksu znajdują się liczne jeziora – między innymi: Śniardwy, Tałty, Jezioro Mikołajskie, Bełdany, Jezioro Nidzkie, Jegocin oraz Łuknajno, Pogobie Wielkie, Warnołty i Jezioro Mokre. Nic więc dziwnego, że od strony kulinarnej Mazury są kojarzone głównie z rybami i grzybami. Mazurska kuchnia jest prosta i smaczna - wędzona sielawa, świeży sandacz w sosie kurkowym czy chrupiący okoń zapadnie w pamięci każdemu, kto go skosztował.

Zachęcamy Wszystkich oczywiście do tworzenia własnych wyrobów z ryb, a dla tych, którzy nie czują się najlepiej w kuchni i wolą zjeść gotowe dania, zamieszczamy listę miejsc, gdzie można skosztować mazurskich specjałów https://mazury24.eu/gastronomia.

Koniecznie zobaczcie fotorelację z wydarzenia.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Święto ziemniaka Mazurski Raj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Stanica Wodna Kietlice 2021
ReklamaB2 - Tło Dla Mew - domki
ReklamaA2 - Odysseya Yachts