ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Mazury otulone śniegiem i skute lodem. Tak wyglądają Mikołajki

Bieżące10 lutego 2021, 9:07Komentarzy: 1
Mazury otulone śniegiem i skute lodem. Tak wyglądają Mikołajki
 fot. Arkadiusz Skrodzki

Wszystko wskazuje na to, że tak ostra i mroźna zima pozostanie z nami jeszcze przynajmniej do końca lutego. Zaśnieżone Mazury to świetna okazja do uprawiania sportów zimowych. Natomiast oczywiście cały czas ostrzegamy, aby nie wchodzić na zamarznięte mazurskie jeziora, a przynajmniej dokładnie sprawdzać grubość pokrywy lodowej.

Zima na Mazurach jest piękna, ale też groźna. Niskie temperatury utrudniają życie mieszkańcom tego regionu oraz zwierzętom. Jest to również dobry czas i odpowiednie warunki do uprawiania sportów zimowych na Mazurach. Region obfituje bowiem we wspaniałe trasy narciarskie oraz – jeśli oczywiście pokrywa lodu na jeziorach jest odpowiedniej grubości – umożliwia to ślizganie się na bojerach.

Dobra wiadomość też jest taka, że od 12 lutego (piątek) obiekty noclegowe będą mogły funkcjonować z zachowaniem reżimu sanitarnego, przy obłożeniu nieprzekraczającym 50% gości. Nie będzie miało znaczenia czy goście hotelowi będą podróżowali służbowo, czy w celach prywatnych.

Niestety nadal zamknięte pozostają restauracje, puby czy tawerny. Goście hotelowi będę mogli jednak zamawiać posiłki do swoich pokojów z hotelowej restauracji. 

Premier rządu zapowiedział również przedłużenie restrykcji dotyczących branży fitness oraz otwarcia basenów. Nie wiadomo jednak jeszcze, na jakich zasadach klienci hoteli będą mogli korzystać z hotelowych siłowni, basenów czy restauracji.

Jest więc świetna okazja do weekendowego wypadu na Mazury, które zimą również urzekają swoim surowym pięknem i dają możliwość wspaniałej rekreacji na świeżym powietrzu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - system czarterów