ReklamaA1 - Przystań Nautica

Mazury Residence z nowymi właścicielami. Inwestycja ma ponownie ruszyć

Inwestycje10 grudnia 2020, 6:02Komentarzy: 7
Mazury Residence z nowymi właścicielami. Inwestycja ma ponownie ruszyć
 fot. airbnb.pl

Plan był ambitny – miało powstać luksusowe osiedle apartamentowców, z dostępem do jeziora Niegocin oraz własnym lotniskiem. Otoczone hotelem, restauracjami, terenami rekreacyjnymi i sportowymi. Mimo rozpoczęcia budowy, inwestor wkrótce ogłosił upadłość. Sama inwestycja stanęła pod znakiem zapytania. Teraz okazuje się, że budowę osiedla chce kontynuować dwóch nowych inwestorów.

Mazury Residence jednak powstanie?

Osiedle ma być zlokalizowane koło lotniska w miejscowości Bystry k. Giżycka, nad jeziorem Niegocin. Poprzedni właściciel, spółka Arna (obecnie w upadłości), rozpoczął kilka lat temu inwestycję. Powstały pierwsze luksusowe rezydencje. Jednak inwestor popadł w tarapaty i kontynuacja tego projektu przez dłuższy okres stała pod znakiem zapytania.

Mazury Residence z nowymi właścicielami. Inwestycja ma ponownie ruszyć

Do akcji wkroczył również syndyk masy upadłościowej, który w tym roku wystawił cały kompleks na sprzedaż.

Teraz okazuje się, że to luksusowe osiedle nad jeziorem Niegocin jednak powstanie. Jak się dowiedzieliśmy, teren i projekt osiedla przejęło dwóch innych inwestorów. Jakich? Tego na razie nie wiadomo.

Dobre informacje dla Giżycka

Te informacje potwierdza burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz. Dodaje, że miasto przejęło od syndyka dzierżawioną część lotniska.

- Jest nowy inwestor, a nawet dwóch inwestorów, którzy zamierzają kontynuować budowę. Plany mają bardzo ambitne i należy mieć nadzieję, że je zrealizują. Jestem również już po rozmowach z syndykiem, który zwróci nam dzierżawioną część lądowiska i od przyszłego roku zamierzam przywrócić tam możliwość regularnych startów i lądowań. Transport lotniczy jest najbardziej perspektywiczną formą podróżowania i posiadanie lotniska jest ogromnym atutem prorozwojowym – informuje nas burmistrz Giżycka.

Mazury Residence – czym ma być?

Przewidzianych do realizacji jest 27 rezydencji o powierzchniach od 206 m kw do 410 m kw, położonych na działkach o wielkości od 5 100 m² do 10 400 m². Działki wyposażone w media: wodociąg, kanalizacja, gazociąg.

Mazury Residence z nowymi właścicielami. Inwestycja ma ponownie ruszyć

Integralną częścią inwestycji Mazury Residence będzie niepowtarzalna infrastruktura: lotnisko dla samolotów turystycznych (zrealizowane), hotel, restauracja, dwie przystanie jachtowe, plaża, korty tenisowe, boiska do gier zespołowych a także działające całą dobę: zaplecze medyczne, w tym lotnicze pogotowie ratunkowe i baza WOPR, ochrona i monitoring, obecność portiera przy bramie głównej, całoroczna, profesjonalna administracja.

To ogromny obszar podzielony na dziesiątki działek budowlanych, w wielu przypadkach z widokiem na jezioro, dostępem do pięknej plaży i prywatnego, zamkniętego portu.

Mazury Residence z nowymi właścicielami. Inwestycja ma ponownie ruszyć

W planie zagospodarowania oprócz zabudowy jednorodzinnej przewidziano budowę budynków wielorodzinnych oraz dużego stawu z wyspą, połączonego kanałem z jeziorem Niegocin.

Zdjęcia pochodzą ze strony airbnb.pl

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 5
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 5
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 8
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts