ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Mazury z dziećmi. Zobacz, gdzie można ciekawie spędzić czas – cz. II

Bieżące13 czerwca 2021, 8:55Komentarzy: 0
Mazury z dziećmi. Zobacz, gdzie można ciekawie spędzić czas – cz. II
 fot. mazury24.eu

Mazury to wspaniałe miejsce na wypoczynek i aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Jednakże nawet najwspanialsze dla nas atrakcje – żeglowanie, ognisko, szanty w tawernie, kąpiel w wodach jeziora mogą nasze dzieci w końcu znudzić. Warto więc znać te miejsca, gdzie nasi najmłodsi podróżnicy szybko odzyskają entuzjazm do zwiedzania Mazur. Ponieważ takich lokalizacji w tym regionie jest niezwykle dużo, naszą „wyprawę z dziećmi po Mazurach” podzieliliśmy na kilka części.

Podróżując z dziećmi po Mazurach warto mieć na uwadze fakt, że to co nam, dorosłym wydaje się niezwykle atrakcyjną formą wypoczynku najmłodszych podróżników może po prostu nudzić. Urlop należy więc zaplanować tak aby wszyscy byli zadowoleni. Jak wiadomo dzieciaki potrzebują nieco innych atrakcji niż rejs żaglówką, kąpiel w jeziorze, czy wieczorne śpiewy przy ognisku.

Na szczęście na Mazurach pełno jest miejsc, gdzie nie tylko dzieci naprawdę atrakcyjnie spędzą wolny czas.


Tor tubingowy na Mazurach

Tor tubingowy znajduję się w miejscowości Okrągłe, przy jeziorze Skomack Mały, przy pensjonacie Sielanka. Opisywana atrakcja turystyczna jest elementem kompleksu, na który składa się: pensjonat, wyciąg i stok narciarski, piękna plaża z atrakcjami, mazurskie safari oraz restauracja serwująca pyszne dania. Tubing to nic innego jak zjazd na przygotowanej "dętce" (z twardego plastiku) po specjalnie przygotowanym torze. Dział on zarówno latem (sztuczne podłoże) i zimą (śnieg).

Zwykle zjazd trwa około 8-16 sekund, na górę wracamy w kilkadziesiąt sekund - wyciągiem (stoimy trzymając koło). Nie ma więc mowy o zmęczeniu, zabawa jest przednia i mogą z niej skorzystać wszyscy powyżej 5-go roku życia. Przy korzystaniu z toru, małe dzieci zjeżdżają pod opieką dorosłych. "Dętki" występują w 2-3 rozmiarach i są jednoosobowe. Małe dzieci powinny dodatkowo posiadać kask.


Filia Muzeum Dywizjonu 303 na Mazurach

Wspaniała atrakcja dla wszystkich miłośników lotnictwa, szczególnie historycznego na Mazurach. W Wilamowie koło Kętrzyna funkcjonuje filia Muzeum Dywizjonu 303. Obiekt zlokalizowano na terenie byłego lotniska III Rzeszy.

Na 217 hektarach infrastruktury lotniskowej zobaczyć można bardzo intersującą wystawę w ramach, której zaprezentowane jest wiele wyjątkowych pamiątek po polskich dywizjonach w tym numer jeden Bitwy o Anglię, czyli Dywizjonie 303.

W Wilamowie koło Kętrzyna znajdziemy również samolot Hawker Hurricane pochodzący z planu filmowego “Dywizjon 303 - Historia Prawdziwa”. Oprócz myśliwca również można dojrzeć słynne rowery, na których jeździli polscy piloci.


Gospodarstwo Eulalii - niezwykłe miejsce na Mazurach

Bardzo piękne i ciekawe miejsce na Mazurach, które powinien odwiedzić każdy młody miłośnik przyrody. Można tu obejrzeć wiele gatunków zwierząt oraz skorzystać z przejażdżek konnych oraz powozami po urokliwych leśnych szlakach.

Fundacja „Eulalii” znajduje się w miejscowości Zyzdrojowa Wola pod Mrągowem (gmina Piecki), położona w przepięknym krajobrazie rzeki Kurtyni, wokół lasów i jezior. Została powołana do życia przez Eulalię Wojnicz w 1998 r. Organizacja powstała głównie w celu propagowania jazdy konnej oraz jazdy różnego rodzaju pojazdami z konnymi i psimi zaprzęgami. Zajmuje się także pomocą poszkodowanym zwierzętom i ratowaniem ich przed oddaniem do rzeźni.


Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Marzysz o przejechaniu się ciężkim czołgiem po poligonie? Nie ma problemu. Możesz to teraz zrobić w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Placówka dysponuje ponad 70 eksponatami – głównie pojazdami wojskowymi czasów Układu Warszawskiego.

Niebywała gratka dla wszystkich miłośników sprzętu wojskowego i historii. Jedyne w Polsce północnej muzeum sprzętu wojskowego znajduje się w pobliżu Mrągowa. To po prostu trzeba zobaczyć.

Muzeum jest placówką prywatną, powstałą w 2010 r. Posiada na stanie ponad 70 różnych pojazdów wojskowych. W tym taki unikat jak czołg z drugiej wojny światowej – T-34. Jeśli chcesz poczuć się jak bohater „Czterech Pancernych” – nie ma problemu. Możesz do czołgu wejść, a nawet nim pojechać po poligonie.


Papugi i inne zwierzęta na Mazurach

Papugarnia Mazury, Mini Ogród Zoologiczny w Wilkasach to miejsce, gdzie można się poczuć wyjątkowo, a to za sprawą 50 papug z 20 różnych gatunków. Na terenie funkcjonuje również mini zoo z małymi kurczaczkami, królikami i kaczkami. Spotkać można także dzikie gęsi.

Niektóre zwierzątka można pogłaskać i karmić (tylko odpowiednim pokarmem, który można zakupić). Szczególną frajdę powinny mieć dzieci, chociaż dorośli po kilku chwilach również zachowują się podobnie. Zwierzęta są oswojone z ludźmi, więc nietypowe sesje zdjęciowe na pamiątkę są codziennością. Papugi, mimo licznego stada mają oczywiście swoje imiona. Możemy poznać m.in. następujące gatunki tych pięknych ptaków: loryski tęczowe, rozelia białolica, kakadu różowe, amazonka niebieskoczelna i pąsowa, modrolotka.


Twierdza Boyen - perła architektury obronnej

Będąc na Mazurach po prostu Twierdzę Boyen trzeba zobaczyć, zwiedzić, poczuć dawny klimat tego miejsca. Twierdza to obiekt obronno-blokujący o kształcie sześcioramiennej gwiazdy. Znajduje się w zachodniej części Giżycka, w strategicznym miejscu pomiędzy dwoma jeziorami: Kisajno i Niegocin. Została zbudowana w latach 1844–1856 na rozkaz króla Fryderyka Wilhelma IV. W twierdzy mogło znajdować się około 3000 żołnierzy. To idealnie zachowany przykład pruskiej budowli obronnej.

Twierdza otoczona jest kamienno-ceglanym murem o długości 2303 metrów. Narożniki murów tworzą małe, przykryte ziemią schrony dla żołnierzy. Fosa otaczające twierdzę była sucha i wyposażona w kratę forteczną. Doskonale zachowane są wszystkie formy ziemne - wały, skarpy, pochylnie i place ćwiczeń. Twierdza Boyen należy do najlepiej zachowanych XIX-wiecznych obiektów obronnych znajdujących się na terenie Polski. Przy twierdzy zlokalizowano wiele budynków pomocniczych.

Zobaczcie również nasze poprzednie propozycje spędzania wolnego czasu z dziećmi na Mazurach.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew