ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Mazury z góry – czyli 6 miejsc, gdzie popatrzymy na Mazury „z lotu ptaka”

Bieżące30 lipca 2020, 6:57Komentarzy: 1
Mazury z góry – czyli 6 miejsc, gdzie popatrzymy na Mazury „z lotu ptaka”
 fot. mazury24.eu

Mazury to fantastyczny region jeśli chodzi o kontakt z przyrodą. Można tu znaleźć jeszcze wiele miejsc, gdzie ludzie nie pozostawili po sobie śladów. Mamy tu imponujące jeziora, gęstwiny lasów, sieci kanałów, liczne wzniesienia. Jeśli chcielibyście jednak spojrzeć na Mazury z góry, podpowiadamy gdzie takie miejsca znaleźć.

Niekoniecznie musisz wzbić się w przestworza by popatrzeć na Mazury z lotu ptaka. Na terenie tego przepięknego regionu jest wiele miejsc widokowych, z których można popatrzeć na imponujące mazurskie panoramy.

Góra Wiatrów - widok na Mamry

Zapierający dech w piersi widok na potężne jezioro Mamry. Takich atrakcji można doświadczyć odwiedzając punkt widokowy przy Restauracji Góra Wiatrów w Trygorcie. Punkt znajduję się na skraju obiektu (południowa część). Dzięki restauracji możemy zjeść pyszny posiłek relaksując się widokiem na jezioro Mamry.

Wieża Ciśnień w Piszu

Niezwykły zabytek architektury, który obecnie pełni funkcję wieży widokowej oraz restauracji. Wieża ciśnień w Piszu została wybudowana w 1907 r. i funkcjonowała jako część miejskiego wodociągu do roku 1992. Teraz nadal służy miastu jako atrakcja turystyczna. Jej wysokość to 38 metrów.

Wieża Ciśnień w Rynie

Wieżę wyposażono w taras widokowy. Z niego rozciąga się rozległy widok na panoramę Rynu i okolic, jeziora Ołów i Ryńskie oraz pokrzyżacki zamek. Wokół wieży utwardzono chodnik, postawiono ławeczki i zasadzono sporo elementów zielonych. Teren z zewnątrz został oświetlony.

Wieża widokowa w Starych Juchach

Wieża ma 20 metrów wysokości. Od 2009 roku możemy z niej podziwiać błękitne jezioro Jędzelewo oraz niezwykłą panoramę Mazur.

Najwyższe mosty w Polsce - Stańczyki na Mazurach

Dwa mosty w Stańczykach są jednymi z najwyższych tego typu obiektów w Polsce. Długość to 200 metrów a wysokość dochodzi do 36 metrów. Przecinają dolinę rzeki Błędzianki. Były częścią potężnej magistrali kolejowej łączącej Czersk z Litwą i przechodziła przez Mazury. Jednak w wyniku działań wojennych (I wojna światowa) tej potężnej inwestycji kolejowej zaniechano. Mosty stanowiły element lokalnej trasy kolejowej.

Most Sztynorcki

Most, zlokalizowany w gminie Węgorzewo, stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną tego regionu. Rozciąga się pomiędzy brzegami dwóch jezior: Dargin i Kirsjaty. Jest wspaniałym miejscem widokowym na piękną okolicę tych dwóch akwenów. 

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

 • 13
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz