ReklamaA1 - Apartamenty Ruciane Nida

Mazury znane i nieznane. Poznajemy Bartlewo

Bieżące13 czerwca 2022, 6:50
Mazury znane i nieznane. Poznajemy Bartlewo
 fot. mazury24.eu

Mazury szczególnie w okresie sezonu turystycznego zachęcają nie tylko do żeglugi, ale również do zwiedzania rozmaitych, pełnych atrakcji mazurskich miejscowości. Poza tymi dużymi, znanymi miastami i zabytkami, Mazury to również niewielkie miejsca, wioski, osady – które warto zwiedzić.

Tym razem zapraszamy Was do mazurskiego Bartlewa. Tu znajduje się jedna z najciekawszych, historycznych atrakcji Mazur – osada Galindia.

Jeśli szukacie ciszy, spokoju, prawdziwego „ducha Mazur” to Bartlewo na pewno warto odwiedzić. To miejsce to właściwie przysiółek wsi Iznota nad jeziorem Bełdany.

Natomiast warto tu się pojawić podczas wojaży po Mazurach nie tylko ze względu na piękno i majestat natury. Jest tu również zlokalizowana jedna z największych mazurskich atrakcji – osada Galindia.

Ośrodek stylizowany na dawną osadę plemienia Galindów - można przyjechać tu tylko na organizowaną imprezą, kilkugodzinne zwiedzanie lub obrać to miejsce na kilkudniowy wypoczynek z noclegiem.

Galinidia, która swoją nazwę wzięła od słowa „galas”, oznaczającego „kraj położony na końcu świata” oferuje gościom unikalną, niespotykaną nigdzie indziej rozrywkę osadzoną korzeniami w historii tego pruskiego plemienia (możemy być np. porwani, napadnięci, czy przywiązani do pala).

W osadzie oprócz hotelu i restauracji są pieczary, lochy demonów, uroczyska leśne, rytualny krąg kamienny, labirynt Galindów czy skanseny. 

W Galindii pracownicy przez cały czas ubrani są w stroje z epoki, w czasie biesiad dostaniemy gliniane dzbany i kubki, na terenie ośrodka są posągi bóstw. Nie należy natomiast zastanawiać się nad zgodnością tego miejsca z realiami sprzed wieków, lepiej skupić się na świetnej zabawie historią, której w takim wydaniu nie otrzymamy nigdzie indziej na Mazurach.

Będąc w Bartlewie warto też pospacerować po Puszczy Piskiej, w której można pooddychać prawdziwie czystym powietrzem i napawać się do woli odgłosami lasu.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Święto ziemniaka Mazurski Raj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Luani Consulting
ReklamaA2 - Odysseya Yachts