ReklamaA1 - port 69

Meble industrialne — czym się charakteryzują?

Pozostałe30 grudnia 2020, 12:52
Meble industrialne — czym się charakteryzują?
 fot. www.indianmeble.pl

Funkcjonalny minimalizm, przyciągające uwagę meble i dodatki, otwarte przestrzenie — to najważniejsze cechy industrialnego stylu. Jaka jest jego geneza i w czym tkwi sekret ogromnej popularności industrialnych wnętrz? Podpowiadamy.

Styl industrialny narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. Na skutek potężnego kryzysu gospodarczego i idącej za nim fali bankructw przedsiębiorcy zaczęli masowo opuszczać fabryki, hale i biura. Uważana za stolicę przemysłu nowojorska dzielnica Soho opustoszała. Przemysłowe wnętrza szybko zaadoptowali jednak artyści, tworząc jedyne w swoim rodzaju mieszkania, pracownie i galerie. W ciągu kolejnych lat oryginalne poprzemysłowe przestrzenie stały się popularnymi miejscami spotkań i centrami życia artystycznego.

Styl industrialny dziś

Popularność industrialnych przestrzeni szybko wypłynęła na szerokie wody. Oryginalnie urządzone wnętrza szybko zdobyły przychylność architektów i zachwyciły zamożnych mieszkańców Nowego Jorku. Kolejne lata przyniosły ekspansję za ocean. Dziś styl industrialny jest jednym z najbardziej pożądanych stylowe aranżacyjnych. Wszystko za sprawą jego unikalnych zalet.

Styl industrialny, czyli?

Industrialne wnętrza przyciągają uwagę oryginalnymi formami, nieoczywistymi rozwiązaniami aranżacyjnymi i artystycznym sznytem. To, co wyróżnia go spośród innych to:

 • przestrzeń. Industrialne wnętrza to wnętrza pełne przestrzeni i oddechu, maksymalnie wykorzystujące potencjał pomieszczeń. W oryginalnych industrialnych przestrzeniach codzienność toczyła się często w jednym ogromnym pomieszczenia, a poszczególne strefy nie były od siebie oddzielone ściankami działowymi;
 • minimalizm. Charakterystyczna dla industrialnego stylu przestrzeń to nie tylko brak ścianek działowych, ale także minimalizm w zakresie mebli i dodatków. Urządzając industrialne wnętrze, zrezygnuj z nadmiaru elementów, pozostawiając tylko niezbędne wyposażenie;
 • charakterystyczna paleta barw — bieli, szarości czerni;
 • przemysłowe materiały. Jednym z symboli industrialnego stylu są surowe przemysłowe materiały: beton, cegła czy aluminium;
 • dużo światła. Duże, nieosłonięte niczym okna zapewniające stały dopływ światła dziennego to jeden z najważniejszych elementów industrialnego stylu. Wieczorem i nocą funkcję oświetlenia przestrzeni powinny zająć lampy — koniecznie te nawiązujące do przemysłowej stylistyki, np. wykonane z metalu lub aluminium;
 • industrialne meble. Oryginalne komody, drewniane witryny, funkcjonalne biurka, stylowe stoliki kawowe — industrialne meble znakomicie podkreślą charakter przestrzeni i wyeksponują jej największe walory.

Meble industrialne — czym się charakteryzują?

Meble industrialne — nieodzowny element industrialnych wnętrz

Nieodzownym elementem industrialnego stylu są industrialne meble — wysmakowane, oryginalne, tworzone ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Do ich wyrobu najczęściej wykorzystuje się egzotyczne drewno (zazwyczaj palisander, mango i akację), metal i szkło — w różnych proporcjach. W zależności od nich industrialne stoły, szafy i półki mają mniej lub bardziej industrialny charakter.

Mniej znaczy więcej — jedną z najważniejszych cech industrialnych mebli są minimalistyczne formy. Takie konstrukcje nadają pomieszczeniom lekkości i optycznie je otwierają. Nie mniej ważne są proste geometryczne formy i dopracowane do perfekcji oryginalne detale — metalowe uchwyty, charakterystyczne postarzenia czy oryginalne faktury.

Sekretem ogromnej popularności industrialnych mebli nie jest jednak wyłącznie oryginalny design. Dzięki użyciu twardego egzotycznego drewna są one niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu zachowują swoje właściwości jeszcze wiele lat po zakupie. Wykonane z najwyższą troską o każdy detal skutecznie przyciągają uwagę, stają się królami każdego wnętrza.

Meble industrialne, nie tylko do industrialnych wnętrz

Choć meble industrialne przywodzą na myśl przestronne lofty ze ścianami z czerwonej cegły i betonowymi posadzkami, pasują nie tylko do industrialnych wnętrz. Wykonane z egzotycznego drewna komody, szafki i konsole świetnie odnajdą się także w tych urządzonych w stylu kolonialnym, rustykalnym, boho. W otoczeniu harmonijnie dobranych dodatków wyeksponują swój urok także w tradycyjnie zaaranżowanych przestrzeniach, także niewielkich.

Industrialne meble to kwintesencja minimalizmu, wysmakowanego designu i oryginalności. Odporne na zmieniające się z sezonu na sezon trendy pozostaną modne przez lata.

Dzięki industrialnym meblom i dodatkom wykreujesz wymarzone, jedyne w swoim rodzaju wnętrze — stylowe i funkcjonalne.

Źródło: https://www.indianmeble.pl/kolekcje/meble-industrialne

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Odysseya Yachts