ReklamaA1 - Gertis

Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur

Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe fot. mazury24.eu

Już w długi weekend rozpoczynający się Świętem Bożego Ciała, Mazury staną się miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów, również tych lotniczych.

W dniach 31.05–2.06.2024 r., Aeroklub Krainy Jezior organizuje Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur – lotniczą przygodę i atrakcyjnie spędzony weekend podczas spotkań świetnych pilotów w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na wielu lotniskach regionu i w czasie licznych wieczornych akcentów towarzyskich.

Celem XIV Międzynarodowego Rajdu po lotniska Warmii i Mazur jest m.in.: pokazanie wielu atrakcyjnych miejsc w turystyce lotniczej z wykorzystaniem  lotnisk i lądowisk istniejących na Warmii i Mazurach, stworzenie formy sympatycznej rywalizacji w konkurencji na celność lądowania na planowanych lotniskach – lądowiskach, integracja załóg samolotów uczestniczących w Rajdzie, szersza promocja turystyki lotniczej.

Główną bazą Rajdu będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Planowane jest odwiedzenie lotnisk (lądowisk): Gryźliny, Giże, Kikity, Orneta i Zawiszyn koło Gołdapi.

– Zapraszamy na Mazury już nawet od popołudnia w środę 29 maja. Wtedy dla tych załóg, pierwsze dwa dni (środa i czwartek) są nieoficjalne i wiążą się z przylotem ekip i ich zakwaterowaniem (dla tych załóg gwarantowane miejsca w Majątku Wajsznory) oraz realizacja indywidualnego programu – zachęca do udziału Stanisław Tołwiński, prezes AKJ.

Natomiast od piątku (31 maja) rozpoczyna się oficjalny program rajdu, który potrwa aż do niedzieli (2 czerwca). Szczegóły tego programu będą przekazywane zgłoszonym załogom na adresy mailowe oraz obszernie omówione na briefingu inaugurującym wydarzenie.

– Mamy przekonanie, na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń, że XIV Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur dzięki wspaniałym załogom uczestniczącym we wspólnym – lotniczym poznawaniu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest istotnym wydarzeniem w środowisku pilotów odwiedzających Kętrzyn Wilamowo – mówi Stanisław Tołwiński. – Dla nas w Aeroklubie Krainy Jezior to wielka frajda obcować przez kilka dni z wspaniałymi pilotami w atmosferze koleżeńskiej i nie pozbawionej humoru. Jednym z elementów Rajdu będzie możliwość sprawdzenia się w rywalizacji lądowania na celność.

Chętni spędzenia kilku lotniczych dni na Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, mogą dokonać zgłoszenia na rajd pisząc do Anna Piórkowska: biuro@lotniskoketrzyn.pl oraz DW wajsznory@lotniskoketrzyn.pl

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina