ReklamaA1 - Sztynort Szanty Festiwal

Mietek Folk w Mazurskiej Alei Gwiazd Szantowych

Mietek Folk w Mazurskiej Alei Gwiazd Szantowych
 fot. mazury24.eu

Wyjątkowy koncert legendarnego zespołu Mietek Folk, który wystąpi w piątek 17 czerwca 2022 r. w Ogonkach. Przed koncertem nastąpi uroczyste odsłonięcie płyty zespołu w Mazurskiej Alei Gwiazd Szantowych. Mietek Folk będą trzecim zespołem uhonorowanym swoją gwiazdą zaraz po EKT Gdyni i The Nierobbers.

Zespół powstał na przełomie 1988/1989 roku w Bartoszycach (jako kontynuacja kabaretu „Po 13-tej” założonego w bartoszyckim liceum), kiedy to powstał cykl piosenek o piratach zatytułowany „Jolly Roger”.

Zespół (już jako „Mietek Folk”) w początkach swojej działalności artystycznej brał udział m.in. w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie, przeglądach piosenki turystycznej (YAPA, BAZUNA). W kolejnych latach zespół zaczął pojawiać się na festiwalach piosenki żeglarskiej i szantowej w Gdyni, Giżycku, Węgorzewie, Białymstoku, Mikołajkach, Krakowie, Warszawie i Olsztynie.

Obecnie zespół koncentruje się bardziej na koncertach niż na konkursowych zmaganiach. Zapraszany jest do udziału w najważniejszych imprezach żeglarskich nie tylko z uwagi na repertuar, ale też ze względu na widowiskowy show (barwne stroje z epoki wielkich żaglowców), towarzyszący koncertom.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - DreamBoat

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - HeydayBoats
ReklamaA2 - AZS Wilkasy