ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Miliony złotych dla mazurskich miast na budowę tras rowerowych

BieżąceInwestycje19 września 2023, 9:02Komentarzy: 1
Miliony złotych dla mazurskich miast na budowę tras rowerowych
Zdjęcie poglądowe fot. mazury24.eu

Program Rowerowy Maj ma swoje pozytywne skutki dla mazurskich miast. Szczytno i Kętrzyn otrzymają wiele milionów złotych na budowę ścieżek rowerowych. To z pewnością dobra informacja nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów – miłośników podróży po Mazurach na dwóch kołach.

- Zostaliśmy docenieni przez samorząd województwa za udział w kampanii „Rowerowy Maj”. Podczas pikniku rowerowego "Love Rower" czek na sumę 5 milionów złotych odebrała zastępca Burmistrza Miasta Szczytno Ilona Bańkowska – informuje samorząd Szczytna.

W Szczytnie w projekcie brały udział cztery szkoły podstawowe i jedno przedszkole. Przez miesiąc ponad 300 uczestników wykonało 7 312 przejazdów czyniąc tym samym miejski rekord.

Z kolei Kętrzyn na Mazurach otrzyma kwotę 7 mln. zł na budowę ścieżek rowerowych.

- Dzięki zaangażowaniu kętrzyńskich przedszkolaków, uczniów, nauczycieli oraz rodziców w akcję "Rowerowy Maj" Kętrzyn zajął II miejsce w województwie. Nagrodę z rąk Marcina Kuchcińskiego - wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odebrał burmistrz miasta Ryszard Henryk Niedziółka podczas pikniku Love Rower, którego organizatorem był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie – informuje samorząd Kętrzyna.

3 przedszkola, 5 szkół podstawowych, tysiąc dzieciaków i ponad 30 tysięcy przejazdów - tak można podsumować tegoroczny kętrzyński Rowerowy Maj.

Ścieżka rowerowa łączyć będzie wjazd/wyjazd do miasta z kierunku Bartoszyce aż do wjazdu/wyjazdu do miasta z kierunku Mrągowo. 

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew