ReklamaA1- Ruciane Park

Milko Mazury MTB zakończony – podsumowanie sezonu 2021

Wydarzenia i imprezysport i rekreacja18 października 2021, 6:39
Milko Mazury MTB zakończony – podsumowanie sezonu 2021
 fot. Organizator

W pierwszy weekend października zakończył się najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. W tym sezonie Milko Mazury MTB składało się z 9 etapów, w których udział wzięło ponad 3 000 zawodników, przejeżdżając blisko 800 km tras rozlokowanych na terenach 8 najpiękniejszych mazurskich miejscowości.

To szósta edycja zmagań nie tylko zawodowców, którzy ścigali się na czterech dystansach PRO, EXPERT, HOBBY i FUN, zróżnicowanych długością i stopniem trudności, ale także amatorów kolarstwa górskiego.

Rowerowe ściganie na Mazurach

Pasjonaci tej dyscypliny, bez względu na pogodę, w wybrane weekendy w okresie od końca maja do początku października, stawiali czoła trudnym trasom, rozlokowanym na Mazurach.

Szósty sezon tych emocjonujących wyścigów rozpoczął się dość późno, bo dopiero w ostatni weekend maja w Iławie, aby kolejno zawitać do Piecek, Mikołajek, Bike Parku Poręby w Mrągowie, Pasymia, Giżycka, Rynu, Węgorzewa oraz dobić do brzegu w Mrągowie.

Finałowa edycja wyłoniła zwycięzców w Klasyfikacji Generalnej cyklu.

W wyścigu PRO zdecydowanie zwyciężył Marcin Białobłocki (Bialoblocki ProCoaching). Marcin zwycięstwo w tzw. „generalce” przypieczętował już w Węgorzewie, gdzie wygrał swój piąty wyścig.

W finałowej edycji nie startował, gdyż był już w podróży do Serbii, gdzie wywalczył tytuł Mistrza Świata w kolarstwie szosowym, w kategorii Masters. Drugie miejsce w Pro przypadło Kamilowi Kuszmidrowi (Catana Wyszków), trzecie miejsce na podium zajął Michał Wróblewski (Szprycha Giżycko).

Ostatni etap mocno namieszał też w Drużynowej Klasyfikacji Generalnej cyklu. Selektywna trasa mocno rozbiła wszystkie peletony, a duże różnice czasowe na mecie miały wpływ na punktację końcową. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna Szprycha Giżycko. Drugie miejsce przypadło ekipie Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team. Trzecie miejsce w tym zaszczytnym gronie zajęła drużyna Cryospace Olsztyn. W Drużynowej Klasyfikacji Generalnej sklasyfikowano aż 52 drużyny.

Mlekpol Team w ścisłej czołówce

Trasy Milko Mazury MTB ponownie okazały się szczęśliwe dla zawodników Mlekpol Team. Cała drużyna aktywnie uczestniczyła w tegorocznej edycji oraz zdobywała tytuły pod brandem Mlekpolu, wspierając się i wprowadzając bardzo dużo pozytywnej energii do całej rywalizacji. W generalnej klasyfikacji drużyn znalazły się 52 zespoły, Mlekpol Team uplasował się na siódmym miejscu, poprawiając zeszłoroczny wynik o jedną pozycję.

Nie zabrakło także sukcesów indywidualnych zawodników drużyny Mlekpolu: Bartłomiej Klus wygrał kategorię Expert, Wiesław Grala zwyciężył w kategorii wiekowej EM6, a pracownik SM Mlekpol — Wiesław Zalewski, który znakomicie łączy pracę zawodową z pasją, był trzeci w kategorii EM5.

Najmłodsi na start z Łaciate Junior

Zmaganiom głównym towarzyszyły wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich oraz warsztaty i wyścigi najmłodszych na rowerkach biegowych w ramach Łaciate Junior Strider Racing. Marka Łaciate Junior, tak jak w poprzednich latach, promowała aktywny tryb życia i zdrowe współzawodnictwo wśród dzieci.

Kolarskie zmagania to znakomity sposób na spędzenie czasu nie tylko aktywnie, ale przede wszystkim rodzinnie. Serwowane podczas zawodów produkty Milko oraz Łaciate Junior dodawały energii zawodnikom, a ich bliskim towarzyszyły w aktywnym kibicowaniu.

Zakończyliśmy Milko Mazury MTB 2021. Rozegraliśmy dziewięć dwudniowych etapów. Świetna frekwencja i pozytywne opinie zawodników i ich rodzin świadczą o tym, że to był bardzo dobry sezon - mówi Arkadiusz Cała, organizator Milko Mazury MTB. - Wszystkich fanów kolarstwa górskiego zapraszam na Mazury już w przyszłym roku. Z pewnością sezon 2022 będzie wyjątkowy! Wszelkie informacje organizacyjne oraz szczegółowe wyniki cyklu znajdują się na stronie www.mazurymtb.pl.

Milko Mazury MTB to największe tego typu zawody w północnej Polsce. Są odpowiednią propozycją zarówno dla doświadczonych kolarzy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rywalizacją sportową na dwóch kółkach.

Oprócz czterech dystansów podczas każdej odsłony cyklu na uczestników czekały malownicze tereny Mazur oraz masa emocji.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew