ReklamaA1 - Wioska Św. Mikołaja

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim Mrągowo 2020 – dzień 1

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim Mrągowo 2020 – dzień 1
 fot. Organizator

W piątek na trasie Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2020 o mistrzowskie tytuły rywalizowały sztafety. Najszybszą okazała się drużyna Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, która tym samym obroniła tytuł Mistrza Polski.

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2020 za nami. Rywalizacja dziewięciu sztafet wyłoniła tegorocznego Mistrza Polski. Tytuł, po raz czwarty, obroniła drużyna Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team w składzie: Aleksandra Podgórska, Stanisław Nowak, Krzysztof Klimek oraz Filip Helta.

Filip Helta, w drużynie Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, który zastąpił mistrza Polski Bartłomieja Wawaka doprowadził do zwycięstwa, jadąc na ostatniej zmianie.

- To mój pierwszy złoty medal z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. Jestem zadowolony, z tego co zrobiliśmy. Nasze założenia przedstartowe spełniliśmy w 100%. Byłem na ostatniej zmianie. Krzysiek Klimek - nasz
junior wjechał z bezpieczna przewagą, ja utrzymałem tylko równe tempo i kontrolowałem wyścig. Trasa na Górze Czterech Wiatrów  jest bardzo ciężka fizycznie. Nawet na jednej rundzie można było zobaczyć jak zawodnicy, którzy dali z siebie wszystko ledwo utrzymywały się na nogach - powiedział po zakończonym zwycięskim wyścigu Filip Helta.

Faworyci sztafety od 2017 roku nie oddają mistrzowskiego tytułu, a w Mrągowie zdobyli złoto już po raz trzeci. Na drugim miejscu podium stanęli zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego 1 w w składzie: Karol Ostaszewski, Miłosz Ośko, Klaudia Czabok i Konrad Czabok. Brąz po rozstrzygnięciach sędziowie przyznali Mitutoyo AZS Wratislavia w składzie Jakub Kowalczyk, Adam Wąsowicz, Hanna Fijałowska i Łukasz Klimczewski.

Tym samym  Warszawski Klub Kolarski 2 został zdyskwalifikowany i nie stanął na trzecim miejscu.

Wcześniej odbyła się walka drużynowa w młodszych kategoriach. Sztafetę Młodzieżową Mieszaną (Junior Młodszy/ Juniorka Młodsza) wygrali zawodnicy RK Aluminium Bike Team w składzie: Maksymilian Wiśniowski i Tatiana Gromada. Jako drudzy trasę pokonali UKK Huragan Wołomin, a trzeci do mety dojechali KKW Nexelo Wałbrzych.

Wśród Młodzików i Młodziczek najlepsi okazali się zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego 1 w składzie Maciej Jarosławski i Alicja Matuła. Drugie miejsce przypadło UKK Huragan Wołomin, a jako trzeci dojechali zawodnicy KKW Nexelo Wałbrzych.

Po zmaganiach na Górze Czterech Wiatrów odbyła się konferencja prasowa na mrągowskim molo, w której udział wzięli zawodnicy mistrzowskiej drużyny prowadzonej przez Bogdana Czarnotę.

W sobotę o tytuły Mistrzów Polski powalczą zawodnicy w kategoriach: Masters II, III, IV i Masters Kobiet oraz po raz pierwszy podczas Mistrzostw Polski Juniorzy Młodsi, dla których będzie to Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

O Puchar Prezesa PZKol rywalizować będą kategorie: Żaków i Młodzików.

Sportowych emocji dostarcza sponsor strategiczny Spółdzielnia Mleczarska
Mlekpol. Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz