ReklamaA1 - Wioska Św. Mikołaja

MOPR ostrzega przed silnym wiatrem

Bieżące16 września 2019, 16:40
MOPR ostrzega przed silnym wiatrem
Ratownicy MOPR ostrzegają przed silnym wiatrem i apelują o rozwagę (zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu)  fot. Archiwum MOPR

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega przed silnym wiatrem i apeluje o rozsądek i przygotowanie jednostki oraz załogi do warunków panujących na wodzie.

Ostrzeżenie o silnym wietrze (W 4-6 B, w porywach 7-8 B) obowiązuje dzisiaj (poniedziałek) do godz. 19:00. Wymagające warunki do żeglowania mogą stanowić zagrożenie dla niedoświadczonych żeglarzy.

O godz 10.16 karetka wodna stacjonująca w Wierzbie otrzymała zgłoszenie o urazie głowy po uderzeniu bomem - informuje MOPR. - Na miejscu okazało się, iż nieprzytomny sternik był jedyną osobą posiadającą wiedzę o żeglowaniu. Na pomoc wystraszonej załodze wysłana została szybka łódź ze stacji rat. w Mikołajkach. Ratownicy odholowali jacht do najbliższego bezpiecznego portu. Stan poszkodowanego był na tyle poważny, iż został on przetransportowany śmigłowcem do specjalistycznego szpitala.

Wiatr ostatnio daje się we znaki żeglarzom (mocno wiało także w niedzielę), dlatego MOPR apeluje o rozsądek i przygotowanie jednostki oraz załogi do warunków panujących na wodzie.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz