ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Most na rzece Dajna w Mrągowie zostanie przebudowany

Inwestycje8 kwietnia 2021, 8:03
Most na rzece Dajna w Mrągowie zostanie przebudowany
 fot. mazury24.eu

Powiat Mrągowski złożył wniosek na przebudowę mostu na rzece Dajna, w ciągu ul. Młynowej w Mrągowie do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak informuje wicestarosta mrągowski Sławomir Prusaczyk – inwestycję można rozpocząć. Powiat uzyskał dofinansowanie zadania w kwocie 1,8 mln zł.

Obiekt został wybudowany w latach 60-tych ubiegłego wieku. W 1994 roku podczas oględzin stwierdzono konieczność remontu mostu.

Sprawa jest o tyle ważna, że jak informowała Gazeta Olsztyńska, obiekt mostowy stanowi od kilku lat istotne zagrożenie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników drogi, a ograniczenie tonażowe ustawione w związku ze złym stanem technicznym obiektu, utrudnia funkcjonowanie położonych w sąsiedztwie nieruchomości m.in. Ośrodka Wypoczynkowego „Polonez”, Miasteczka Westernowego Mrongoville, Gospodarstwa Rybackiego w Mrągowie oraz przede wszystkim utrudnia życie mieszkańcom i przedsiębiorcom Gminy Mrągowo.

W październiku 2018 r. zadanie zostało wpisane do planu inwestycji powiatu na 2019 r. z uwagi na bardzo zły stan techniczny mostu i konieczną przebudowę. Na realizację zadania została zaplanowana kwota 1,5 mln zł.

Powiat uzyskał dofinansowanie w wysokości 746 726 zł. na realizację inwestycji z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, przy jednoczesnej pomocy finansowej w kwocie 200 tys. zł udzielonej przez Radę Miejską w Mrągowie.

Ogłoszony został przetarg nieograniczony w celu wyłonienia wykonawcy na roboty budowlane. Najtańsza złożona oferta opiewa na kwotę 1 696 998,34 zł.  Aby powiat mógł zrealizować inwestycję należało zwiększyć środki własne z kwoty 553 274 zł. na kwotę 773 274 zł.

Niestety na takie działanie mrągowskiego samorządu nie było stać i przetarg został unieważniony.

Dofinansowanie kwotą 1,8 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych oznacza, że remont mostu będzie mógł w końcu dojść do skutku.

Na podstawie informacji Powiatu Mrągowo

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów