ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Mrągowo aktywnie wspiera branżę turystyczną i gastronomiczną

Mazury a Covid 19Bieżące21 kwietnia 2021, 8:02Komentarzy: 2
Mrągowo aktywnie wspiera branżę turystyczną i gastronomiczną
 fot. mazury24.eu

Zwolnienia z koncesji na alkohol oraz aktywna promocja lokali gastronomicznych na miejskich kanałach dystrybucji informacji. Samorząd w Mrągowie robi co może, by wspomóc lokalną branżę gastronomiczną i turystyczną w mieście.

Mrągowski samorząd jako jedyny w powiecie mrągowskim i jeden z niewielu w województwie warmińsko-mazurskim, zwolnił przedsiębiorców branży gastronomiczno-hotelarskiej z części opłaty koncesyjnej za alkohol w 2021 roku.

- Uzyskanie zwolnienia czy zwrotu wniesionej wcześniej opłaty nie będą wymagały złożenia wniosku. Zwolnienia i zwroty będą realizowane z urzędu wobec wszystkich, którym będą one przysługiwać - mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski.

Burmistrz informuje posiadaczy zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (gastronomia), iż w świetle podjętej uchwały Rady Miejskiej w Mrągowie z dnia 25 lutego 2021 r. w sprawie zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, należnej w 2021 roku, następuje zwolnienie z mocy prawa i nie będzie wymagało złożenia żadnego wniosku, ani decyzji organu zezwalającego.

Ponadto posiadaczom zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych do konsumpcji w miejscu sprzedaży, którzy opłacili swoje zezwolenia jednorazowo w styczniu 2021 roku, zgodnie z uchwałą przysługuje zwrot 1/3 opłaty. Uzyskanie zwrotu nie będzie wymagało złożenia wniosku. Zwroty będą realizowane z urzędu wobec wszystkich, którym będą one przysługiwać.

Warto zaznaczyć, że Mrągowo od początku pandemii pomaga przedsiębiorcom.

- Rok temu częściowo zwolniliśmy mrągowskich przedsiębiorców z podatku od nieruchomości — przypomina burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. - Przez kilka miesięcy działała również nieodpłatna pomoc prawna dla naszych firm.

Ponadto Burmistrz Bułajewski, na przełomie roku 2020/2021, osobiście przeprowadził kampanię promocyjną, zachęcającą do korzystania z ofert mrągowskich barów i restauracji.

Teraz na stronie facebookowej Visit Mrągowo publikowane są informacje i zdjęcia pokazujące ofertę gastronomiczną w mieście. Co ma zachęcić mieszkańców do składania zamówień w tych lokalach.

O akcji można przeczytać tu:

Visit Mrągowo

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew