ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Mrągowo na Mazurach będzie miało nowy stadion. Zaprezentowano projekt

BieżąceInwestycje26 stycznia 2023, 6:57Komentarzy: 4
Mrągowo na Mazurach będzie miało nowy stadion. Zaprezentowano projekt
Mrągowo na Mazurach fot. mazury24.eu

Władze Mrągowa i klubu MKS Mrągowia Mrągowo zaprezentowały nowy projekt stadionu miejskiego. Obiekt zakłada budowę części lekkoatletycznej i boiska piłkarskiego.

- Koncepcja jest bardzo obiecująca i dostosowana do potrzeb miłośników sportu - mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. - Teraz będziemy starali się pozyskać środki zewnętrzne, które pomogą nam w realizacji przedsięwzięcia.

Projekt stadionu miejskiego zakłada budowę terenu lekkoatletycznego i boiska piłkarskiego. W skład części lekkoatletycznej wchodzą: bieżnie, skocznie do skoków: wzwyż, o tyczce i w dal, rzutnie kulą i oszczepem.

Boisko piłkarskie będzie posiadać nawierzchnię trawiastą wraz z systemem nawodnienia. W projekcie założono budowę trybun, w tym: zadaszonej trybuny głównej dla minimum 200 widzów, a także trybun bocznych dla około 250 osób.

Powstać mają również zadaszone wiaty dla zawodników oraz sędziów i serwisu medycznego. Przewidziano także budowę budynku magazynowego, nagłośnienie, budkę spikera i instalację monitoringu.

Stadion będzie dostosowany do wymagań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla klasy VB oraz wymagań Polskiego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek piłkarskich IV ligi.

- Koncepcja jest bardzo obiecująca i w zupełności spełnia potrzeby mrągowskich miłośników sportu - mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. - Teraz będziemy starali się pozyskać środki zewnętrzne, które pomogą nam w realizacji przedsięwzięcia. Zapewniam, że zrobimy wszystko, by jak najszybciej przeprowadzić tę potrzebną inwestycję, na którą mieszkańcy czekają od bardzo dawna.

- Cieszę się, że kolejny krok w modernizacji naszego stadionu staje się faktem - dodaje Jan Łuński, prezes MKS Mrągowia Mrągowo. - To bardzo potrzebna inwestycja, czekamy na jej realizację z niecierpliwością.

Koncepcję przebudowy stadionu miejskiego w Mrągowie przygotowała firma z Gdańska.

Na podstawie informacji UM Mrągowo

ReklamaC1 - Quicksilver 2023

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

 • 14
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 4
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 9
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe