ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Mrągowo na Mazurach zmodernizuje swoje targowisko miejskie

BieżąceInwestycje12 lutego 2024, 9:23Komentarzy: 1
Mrągowo na Mazurach zmodernizuje swoje targowisko miejskie
Wizualizacja nowego obiektu. fot. UM Mrągowo.

Mazurskie miasta coraz chętniej sięgają po środki finansowe dostępne z różnych programów, aby upiększyć i uporządkować swoje przestrzenie miejskie. Mrągowo chce teraz zmodernizować funkcjonujące targowisko miejskie. Prace potrwają do 2025 roku.

Targowisko w Mrągowie zmieni swój wygląd. 9 lutego, w Urzędzie Miejskim, burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski podpisał umowę na przebudowę mrągowskiego rynku.

- To długo wyczekiwana inwestycja, cieszę się, że w końcu uda się ją zrealizować - mówi Stanisław Bułajewski. - Prace będą prowadzone etapami, po uprzednich konsultacjach z osobami, które handlują na rynku. Szanujemy naszych handlarzy i chcemy by ich warunki znacznie się polepszyły, a kupujący zyskali komfort korzystania z targowiska.

Inwestycja zakłada głównie budowę hali targowej, zdroju ulicznego, ogrodzenia, parkingu wraz z ciągami komunikacyjnymi, ale też budowę i przebudową infrastruktury technicznej, zagospodarowanie działki oraz remont istniejącego szaletu. Wykonawcą robót będzie Zakład Usługowo Handlowy Frontom. Prace potrwają 16 miesięcy i mają zakończyć się w połowie 2025 roku.

Modernizacja mrągowskiego targowiska pochłonie prawie 4,2 miliona złotych. Dofinansowanie w kwocie prawie 2,5 miliona złotych udało się pozyskać w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

źródło: UM Mrągowo.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

 • 20
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 4
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz