ReklamaA1 - Gertis

Mrągowo najtańszym miastem na Mazurach

Bieżące22 września 2020, 6:02
Mrągowo najtańszym miastem na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Mrągowo zajęło szóste miejsce w ogólnopolskim rankingu wydatków mieszkańców na usługi komunalne w 2020 r. W porównaniu do zeszłego roku miasto awansowało o ponad 40 pozycji. W rankingu ujęto 339 miast powiatowych.

- W dobie wielu podwyżek staramy się utrzymać opłaty na względnie niskim poziomie – mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – Dzięki temu znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce najtańszych miast.

Firma Curulis - Doradztwo Samorządowe, opublikowała ranking wydatków mieszkańców na usługi komunalne w 2020 r. Bilans dotyczy kosztów, jakie w ciągu roku ponosi statystyczna rodzina w pięciu obszarach: zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, odbiór odpadów komunalnych, podatek od nieruchomości, komunikacja publiczna oraz strefy płatnego parkowania. Wszystkie te dane były brane pod uwagę ze stanem na dzień 30 czerwca 2020 r.

Mrągowo w rankingu uplasował się na szóstym miejscu w kraju (i na pierwszym w województwie) i tym samym awansowało o ponad 40 pozycji w porównaniu z ubiegłym rokiem.

– Roczne wydatkami na usługi komunalne przeciętnej polskiej rodziny wynoszą w naszym mieście 1 917,96 zł. Składa się na to między innymi utrzymywana od kilku lat na stałym poziomie stawka podatku od nieruchomości – mówi burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. – Na wysoką pozycję Mrągowa w rankingu miało wpływ przede wszystkim wprowadzenie bezpłatnej komunikacji publicznej. Może się nią pochwalić tylko około trzydziestu miast w kraju.

W tegorocznym zestawieniu zwycięzcą zostało miasto Zambrów, z rocznymi wydatkami na usługi komunalne w wysokości 1 611 zł. Kozienice w tegorocznej edycji uplasowały się na miejscu drugim, z rocznymi kosztami na poziomie 1 734 zł. Rawa Mazowiecka, ze wzrostem kosztów na poziomie 0,99% zajęła trzecie miejsce, awansując z miejsca 7.

źródło: UM Mrągowo.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts