A0 - AZS Wilkasy
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Mrągowo przygotowuje się do sezonu turystycznego

Inwestycje7 lutego 2020, 8:42
Mrągowo przygotowuje się do sezonu turystycznego
 fot. mazury24.eu

Ponad 235 tys. zostanie przeznaczonych na projekt związany z zadaszeniem amfiteatru nad jeziorem Czos. To wspólna decyzja lokalnej branży turystycznej i władz miasta. Hotelarze rozmawiali z Burmistrzem Mrągowa, Stanisławem Bułajewskim o Mrągowskim Budżecie Turystycznym.

235 265,36 zł tyle udało się zebrać w 2019 roku w ramach tzw. opłaty klimatycznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na projekt związany z zadaszeniem amfiteatru nad jeziorem Czos.

Wszystko w ramach Mrągowskiego Budżetu Turystycznego, czyli nowego rozwiązania władz lokalnych polegającego na współdecydowaniu o wydatkowaniu lokalnego podatku, który zbierają mrągowianie świadczący usługi hotelarskie.

To pierwsze tego typu rozwiązanie w skali kraju. A Mrągowo jest pierwszym samorządem w Polsce, który w taki sposób współpracuje z lokalną branżą turystyczną.

Pierwsze spotkanie dotyczące zacieśnienia współpracy władz lokalnych z gestorami odbyło się w kwietniu ubiegłego roku. Branża turystyczna spotkała się z Burmistrzem Mrągowa, Stanisławem Bułajewskim po raz drugi w listopadzie.

Gospodarz Miasta zaproponował wtedy, aby to branża wskazała, na jakie projekty promocyjne lub infrastrukturalne przeznaczyć Mrągowski Fundusz Turystyczny. Zaproponowano wtedy zadaszenie amfiteatru w Mrągowie oraz przebudowę drogi dojazdowej do Hotelu na ul. Jaszczurcza Góra.

Ostateczną decyzję podjęto w środę (5 lutego br.) w Hotelu Panoramic-Oskar. W zdecydowanej większości hotelarze głosowali za przeznaczeniem środków z Mrągowskiego Funduszu Turystycznego na projekt związany z zadaszeniem amfiteatru nad jeziorem Czos.

Lokalna branża turystyczna dostrzega potencjał Mrągowskiego Budżetu Turystycznego, który ma istotny wpływ na finansowanie promocji i turystyki w Mrągowie.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts