ReklamaA1 - Przystań Nautica

Mrągowo w Akademii Miast Przyszłości

Bieżące25 września 2020, 6:33
Mrągowo w Akademii Miast Przyszłości
 fot. mazury24.eu

Mrągowo znalazło się w prestiżowym gronie 30-tu średniej wielkości miast w Polsce, które zakwalifikowały się do Akademii Miast Przyszłości. Program realizowany jest przez Polski Fundusz Rozwoju.

60-ciu pracowników 30-tu urzędów miejskich poznaje kompletne plany innowacyjnych działań i narzędzia, które warto wdrożyć w miastach średniej wielkości. Wszystko po to, aby wykorzystując potencjał swojego samorządu strategicznie budować przyszłość i być gotowym sprostać nowym wyzwaniom.

Taką możliwość wybranym urzędnikom również z Mrągowa dał Polski Fundusz Rozwoju (PFR), który ruszył z pierwszą edycją Akademii Miast Przyszłości. Nowy program dedykowany średnim miastom to cykl zajęć praktycznych i konsultacji z ekspertami.

Urzędnicy w ramach Akademii będą mogli skorzystać z różnych instrumentów przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Tematyka programu koncentruje się na zarządzaniu miastem, partycypacji mieszkańców, mobilności miejskiej, energetyce i klimacie, przedsiębiorczości, edukacji, kulturze oraz mieszkalnictwu.

Ważnym tematem Akademii będzie także partnerstwo publiczno-prywatne, inwestowanie w spółki zależne czy efektywne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. Uczestnicy poznają najnowsze rozwiązania finansowe i prawne, które pozwolą zwiększyć wpływy do budżetu – na przykład zwiększając efektywność poboru opłat.

Potwierdzeniem zdobytych podczas Akademii umiejętności będzie możliwość zdobycia Certyfikatu Miast Przyszłości PFR. Ponadto 10 najlepszych projektów otrzyma również wsparcie finansowe na wdrażanie swojego pomysłu.

źródło: UM Mrągowo

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina