ReklamaA1 - Wioska Surfów

Muzeum Ziemi Piskiej otwarte dla zwiedzających

Muzeum Ziemi Piskiej otwarte dla zwiedzających
 fot. mazury24.eu

Muzeum Ziemi Piskiej dostosowało się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i od wtorku znów jest otwarte dla zwiedzających. Do odwołania obowiązywał będzie jednak nowy regulamin zwiedzania, wprowadzony by podnieść bezpieczeństwo gości muzeum.

Muzeum Ziemi Piskiej od 12 maja ponownie przyjmuje zwiedzających. Placówka jest otwarta dla gości od wtorku do piątku w godz. 9-11 oraz 13-15. W nowym regulaminie zwiedzania znalazł się zapis, że jednocześnie w salach ekspozycyjnych może znajdować się pięć osób, a to oznacza, że zwiedzanie grupowe i zajęcia edukacyjne są na razie niedostępne.

– Oprócz obowiązujących obostrzeń dotyczących m.in. zakrywania nosa i ust podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych środków bezpieczeństwa – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Chcemy, by osoby, które zdecydują się odwiedzić muzeum czuły się naprawdę komfortowo. Wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenia w kasie, a rano, w trakcie przerwy i przed zakończeniem pracy pracownicy będą dezynfekowali sale ekspozycyjne.

Muzeum wznawia przyjmowanie gości po blisko dwóch miesiącach. Niestety wciąż  niemożliwe jest organizowanie spotkań. Najbliższym wydarzaniem organizowanym przez piskich muzealników miały być piątkowe uroczystości z okazji Nocy Muzeów.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaA2 - Odysseya Yachts