ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Na Dzień Dziecka – gdzie warto wybrać się z dziećmi na Mazurach?

Bieżące1 czerwca 2024, 17:55
Na Dzień Dziecka – gdzie warto wybrać się z dziećmi na Mazurach?
 fot. mazury24.eu

Dzień Dziecka to idealny moment, aby zaplanować z dziećmi wypad na Mazury. Weekend, tydzień, a może nieco dłużej? Na Mazurach z dziećmi nudzić się nie można, ponieważ region ten oferuje mnóstwo rozmaitych atrakcji.

Mazury, znane jako Kraina Tysiąca Jezior, to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych regionów Polski. Jest to miejsce, które oferuje nie tylko wspaniałe widoki i kontakt z naturą, ale także bogactwo atrakcji dla całej rodziny.

Mazury to idealne miejsce do wprowadzenia dzieci w świat przyrody. Znajdują się tu liczne rezerwaty, gdzie można obserwować różnorodne gatunki roślin i zwierząt. To doskonała okazja, aby nauczyć dzieci szacunku do środowiska naturalnego i pokazać im piękno ojczystego krajobrazu.

Region oferuje szeroką gamę aktywności na świeżym powietrzu. Od żeglarstwa, przez kajakarstwo, po rowerowe wycieczki wokół jezior i lasów – możliwości są niemal nieograniczone. To świetny sposób, aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu i pokazać im, że przygoda czeka na nich na każdym kroku.

Mazury to także bogactwo kultury i historii. Można tu odwiedzić zamki, pałace, dworki, muzea oraz miejsca związane z ważnymi wydarzeniami historycznymi. To nie tylko lekcja historii, ale także okazja do rozwijania wyobraźni i ciekawości dzieci.

Czyste powietrze, spokój i możliwość spędzenia czasu nad wodą to idealne warunki do odpoczynku i regeneracji sił. Dzieci mogą bawić się na plażach, a dorośli cieszyć się chwilą wytchnienia od codziennego zgiełku.

Warto również wspomnieć, że Mazury oferują zakwaterowanie dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Można znaleźć tu przyjazne dzieciom hotele i pensjonaty, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas pobytu.

Co warto zwiedzić z dziećmi na Mazurach? Oto nasze propozycje.
 

Nauka windsurfingu na Mazurach

Twoim dzieciom marzy się windsurfing? Mazury czekają! Kitesurfing? Wakeboard lub skimboarding? Mazury i Wioska Surfów zapraszają.

Wioska Surfów nad jeziorem Niegocin to idealne miejsce nie tylko dla amatorów sportów wodnych rozpoczynających przygodę z wiatrem i wodą. To również doskonałe miejsce dla zaawansowanych wodniaków, których kręcą silniejsze wrażenia, większa prędkość i bardziej otwarta przestrzeń. Bogato wyposażona wypożyczalnia sprzętu wodnego, a także profesjonalni, licencjonowani instruktorzy, piaszczysta plaża i świetne zaplecze turystyczne są do Twojej dyspozycji. Z Wioską Surfów na desce poczujesz się jak ryba w wodzie!

  

Poszukiwanie kosmitów w labiryncie na Mazurach

Galaktyczny Labirynt to miejsce, w którym granica pomiędzy światem realnym, a wirtualnym mocno się zaciera. To wszystko dzięki efektom przyszłości, czyli rzeczywistości rozszerzonej (AR). Zobacz ogromny świat za pomocą kamery swojego telefonu, będąc w wielkim polu kukurydzy.

Dojeżdżając do Mikołajek od strony Orzysza, Giżycka bądź Rynu, przed samymi Mikołajkami po prawej stronie już z daleka zobaczycie efektowny płot. Za nim kryje się wielki labirynt w polu kukurydzy. Zabawa nie polega na przejściu labiryntu i odnalezienia drogi powrotnej (no może troszkę tak), główna misja to pomóc kosmitom Umi znaleźć drogę do domu. Jak głosi legenda... Kosmici Umi rozbili się na polu kukurydzy pod Mikołajkami wraz ze swoimi niesfornymi dziećmi. Twoja rola to pomóc im znaleźć porozrzucane części, moduły statku kosmicznego i go naprawić.


 

Mazurolandia czyli zabytki Mazur w miniaturze

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna, w której połączono zabawę z poznawaniem w zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw oraz moc innych, największych atrakcji na Mazurach. Wszystko to w cenie biletu!

Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne zdjęcia Królewca - dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej. A to nie wszystko, bowiem słowo mazury i atrakcje to wyrazy bliskoznaczne!


Park Wodny Boyen – wodne szaleństwa na Mazurach

Park Wodny Boyen to wyjątkowe miejsce w samym sercu Mazur, znajdujący się na jeziorze Popówka Mała w Giżycku przy Twierdzy Boyen. Water Park to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną.

Organizatorzy gwarantują sportowe doznania pasjonatom ruchu, zabawę dla najmłodszych oraz relaks na łonie przyrody. Główną atrakcją obiektu jest wodny tor przeszkód o powierzchni prawie 3 tys. metrów kwadratowych oraz dwa wyciągi do wakeboard'u w systemie dwusłupowym o długościach 220 i 180 metrów, na których odnajdą się zarówno początkujący i profesjonaliści. Na plaży zlokalizowany jest bar oraz strefa relaksu. Cały teren jest osłonięty pięknym lasem.

  


W wielobarwnym świecie papug na Mazurach

Papugarnia Mazury wraz z Mini Ogrodem Zoologicznym w Wilkasach to egzotyczne miejsce gdzie można się poczuć wyjątkowo, a to za sprawą prawie 80 papug z 25 różnych gatunków oraz oswojonych wiewiórek hudsona, które można karmić z ręki a nawet pogłaskać. . Na terenie funkcjonuje również mini zoo z małymi kurczaczkami, królikami i kaczkami. Spotkać można także i kolorowe bażanty I gęsi garbonose oraz indyki.

Niektóre zwierzątka można pogłaskać i karmić (tylko odpowiednim pokarmem, który można zakupić). Szczególną frajdę powinny mieć dzieci, chociaż dorośli po kilku chwilach również zachowują się podobnie. Zwierzęta są oswojone z ludźmi, więc nietypowe sesje zdjęciowe na pamiątkę są codziennością. Papugi, mimo licznego stada mają oczywiście swoje imiona. Możemy poznać m.in. następujące gatunki tych pięknych ptaków: ary ararauny lorysy tęczowe, rozelia białolica, kakadu różowe, amazonka niebieskoczelna, modrolotka.


Zwierzęta na Mazurach na…wyciągnięcie ręki

Jeśli szukacie ciekawego miejsca na rodzinny wypad w okolicy Giżycka (5km), zapraszamy do Mazurskiego Mini Zoo w Kapie. To niewielkie ZOO, mieści się w malowniczej wiosce i oferuje możliwość obcowania z wieloma zwierzętami egzotycznymi i hodowlanymi, które można spotkać na polskie wsi lub w lesie.

Mazurskie Mini Zoo w Kapie to idealne miejsce dla miłośników zwierząt i przyrody w którym można zobaczyć między innymi: kangury, wielbłąda, jeżozwierze, alpaki, ostronosa, skunksa, serwala, surykatki, papugi, wiewiórki, emu, daniele, żółwia, przepiórki, pawie, bażanty, drób ozdobny, unikatowe rasy owiec takie jak: walisserskie, rackie, Św. Jakuba, qasant, somalijskie, kameruńskie, fryzyjskie, lancolma (jedna to jedna z największych kolekcji ras owiec w Polsce), ponadto: osiołki, kuce i konie, a także kozy ozdobne.


Mazury to miejsce, które zapewnia niezapomniane wrażenia i wspomnienia dla całej rodziny. To region, który warto odwiedzić z dziećmi, aby wspólnie odkrywać, uczyć się i cieszyć się każdą chwilą spędzoną na łonie natury. Niezależnie od tego, czy szukacie przygody, edukacji, czy relaksu, Mazury mają coś do zaoferowania dla każdego.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka