ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Na Mazurach może być niebezpiecznie podczas spacerów

Bieżące16 maja 2023, 19:59Komentarzy: 1
Na Mazurach może być niebezpiecznie podczas spacerów
 fot. KPP Gołdap.

Spacerując po mazurskich lasach czy łąkach warto…uważać pod nogi. Niestety nadal można natknąć się na bardzo niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej. Na taką „niespodziankę” natknął się mężczyzna w pobliżu Gołdapi.

Policjanci z gołdapskiej jednostki zostali powiadomieni o odnalezieniu niebezpiecznego przedmiotu w trakcie pracy przy wycince drzew. Mężczyzna był świadomy tego, że materiał wybuchowy niezależnie od daty produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest niebezpieczny. Natychmiast powiadomił Policję.

W ubiegły piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnienia niewybuchu podczas prac polowych w pobliżu Gołdapi. Na miejsce natychmiast wysłano policjanta przeszkolonego z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Funkcjonariusz potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się granat ręczny RG-42 z okresu II wojny światowej. Na tej podstawie patrol policji zabezpieczył miejsce celem niedopuszczenia osób postronnych do momentu przyjazdu Saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku i podjęcia przez nich pocisku.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są materiały wybuchowe z czasów II wojny światowej, policja apeluje, aby pod żadnym pozorem samodzielnie nie przenosić tego typu znaleziska, jak również nie używać wobec niego jakichkolwiek narzędzi!

W takiej sytuacji należy o tym jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Odpowiednio przeszkolony funkcjonariusz potwierdzi, czy mamy do czynienia z niewybuchem, zabezpieczy miejsce zdarzenia i zawiadomi o tym patrol saperski.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perfect Plus Sprzątanie

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaA2 - Odysseya Yachts