ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Na Mazurach powstaną velostrady? Ełk popiera taką inwestycję

BieżąceInwestycje26 marca 2021, 6:18Komentarzy: 2
Na Mazurach powstaną velostrady? Ełk popiera taką inwestycję
 fot. mazury24.eu

Władze Ełku na Mazurach popierają koncepcję budowy sieci dróg rowerowych, tzw. velostrad na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. „Inwestycja ta wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej całego regionu oraz poszczególnych miejscowości, w tym miasta Ełku. Skorzystają z tego mieszkańcy, turyści oraz osoby uprawiające kolarstwo” – informuje ełcki samorząd.

„Kompleksowa budowa sieci dróg rowerowych w województwie warmińsko-mazurskim” to projekt przygotowany przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego będący częścią Krajowego Planu Odbudowy. Dzięki tym dokumentom możliwe jest pozyskanie z UE funduszy na realizację wielu przedsięwzięć, w tym w naszym regionie.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz przedłożył Radzie Miasta stanowisko poparcia dla starań zarządu województwa o uwzględnienie w planie odbudowy projektu velostrad na Warmii i Mazurach.

- Jako samorząd Ełku wraz z innymi samorządami z regionu od lat postulujemy, by z naszych miejscowości mogły być wyprowadzone ścieżki w kierunku Green Velo, ale także w kierunku województwa podlaskiego. Dzięki temu rowerem można będzie przejechać nie tylko przez główne miasta, ale także dotrzeć do miejscowości gminnych atrakcyjnych turystycznie. Planowane przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego velostrady umożliwią także swobodny dojazd do pracy – mówi Tomasz Andrukiewicz.

Rada Miasta Ełku pozytywnie zaopiniowała wniosek i przyjęła to stanowisko.

„Budowa kolejnych sieci dróg rowerowych na Warmii i Mazurach, tym razem tzw. velostrad przyniesie korzyści mieszkańcom miast i wsi. Scali istniejące szlaki w jedną spójną sieć rozciągniętą po regionie, co przyczyni się m.in. do wzrostu zainteresowania turystyką rowerową i rodzinną. Spójny system dróg rowerowych zapewni możliwość bezpiecznego przemieszczania się rowerem, w tym również do pracy, szkoły czy na drobne zakupy” – informuje samorząd Ełku.

Stanowisko Rady Miasta Ełku przekazane zostanie Prezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Funduszy i Polityki Regionalnej, parlamentarzystom regionu Warmii i Mazur, Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Dyrektorowi GDDKiA w Olsztynie oraz Dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Odysseya Yachts