ReklamaA1 - Wioska Surfów

Na Mazurach trwa Rajd Polski. Gdzie najlepiej oglądać zmagania?

Wydarzenia i imprezyBieżące20 maja 2023, 7:49Komentarzy: 1
Na Mazurach trwa Rajd Polski. Gdzie najlepiej oglądać zmagania?
 fot. rajdpolski.pl

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się rywalizacja w ORLEN 79. Rajdzie Polski. Z planów wielu znakomitych kierowców nietrudno wysnuć wniosek, że czeka nas pasjonująca walka o końcowy triumf na szybkich, mazurskich szutrach podczas polskiej rundy mistrzostw Europy FIA. Nie zabraknie również interesujących miejscy do kibicowania zawodnikom i obserwowania rajdówek pędzących nierzadko efektownymi uślizgami, a czasami nawet „fruwających” na hopkach.

Fani rajdów będą mieli w czym wybierać, bowiem firma Top Racing, partner komercyjny tegorocznej edycji imprezy przygotowała aż 25 stref kibica przy odcinkach specjalnych.

Strefy zostały zlokalizowane w miejscach wybranych pod kątem ich widowiskowości, bezpieczeństwa oraz dojazdu. w części z nich dostępne będą stoiska gastronomiczne jak również darmowe campingi dla miłośników rajdów. Wszystkie strefy zostaną wyposażone w przenośne toalety.

Piątek rozpoczął się od doskonale znanego wszystkim kibicom sportów motorowych superoesu Mikołajki Arena. Z zaplanowanej na torze strefy kibica widoczna jest rywalizacja na niemal całej trasie. Tuż obok zlokalizowane jest także miasteczko „Food Truck”, strefa dla dzieci „Kids Zone” oraz lądowisko dla helikopterów wykonujących loty widokowe.

W sobotę (20 maja) zachęcamy do odwiedzenia jednej z trzech dużych stref kibica w okolicach miejscowości Nowy Młyn. Wiele emocji dostarczy z pewnością kibicowanie w strefach Krupin (OS Markowskie) i Gryzy (OS Świętajno).

W niedzielę (21 maja) polecamy wycieczkę na nowe odcinki Barczewo (polecamy strefę Kołaki) oraz Biskupiec (zlokalizowana w pobliżu mety strefa Zameczek). w pobliżu bazy rajdu rekomendacji nie wymaga zawsze licznie odwiedzana przez kibiców strefa Nowe Sady Arena (OS Mikołajki), sekwencja kilku dobrze widocznych zakrętów, zlokalizowana obok miejscowości Nowe Sady.

Posiadacze dowolnych karnetów kibica ORLEN 79.Rajdu Polski mogą korzystać bez dodatkowych opłat z Rally Campingów - sieci bezpłatnych miejsc do rozstawienia namiotów lub zaparkowania kampera. Miejsca te zlokalizowane są obok wybranych stref kibica bezpośrednio przy trasie rajdu.

Rajd Polski już po raz 53. stanowi część kalendarza FIA ERC. Tak imponującego stażu w tym cyklu nie ma żadna inna impreza. Do Mikołajek, gdzie tradycyjnie już zlokalizowano bazę rajdu i park serwisowy, uczestnicy mistrzostw Europy przyjadą po rywalizacji w dwóch pierwszych rundach sezonu – Rajdzie Serras de Fafe (Portugalia, 10-12 marca) i Rajdzie Wysp Kanaryjskich (Hiszpania, 4-6 maja). ORLEN 79. Rajd Polski będzie także drugą odsłoną rywalizacji w krajowym czempionacie.

Walka o zwycięstwo w trzeciej rundzie FIA ERC 2023 rozpoczęła się jeszcze przed ceremonią startu, zaplanowaną na 19 maja, na godzinę 17 w centrum Mikołajek. Tego samego dnia, o 12:30 ruszył odcinek kwalifikacyjny Baranowo (3,46 km).

Harmonogram sobotniego etapu zawodów (20 maja) składa się z czterech oesów, z czego trzy będą pokonywane dwukrotnie. Pętlę otworzy najdłuższy w rajdzie OS Świętajno (18,54 km). Następnie załogi pojadą na zmodyfikowane warianty oesów Markowskie (13,53 km) i Wieliczki (17,35 km). Po przerwie na serwis pod Hotelem Gołębiewski w Mikołajkach zawodnicy ponownie pokonają trzy wymienione próby, a etap zakończą kolejnym starciem na torze Mikołajki Arena.

Niedziela w ORLEN 79. Rajdzie Polski stoi pod znakiem nowości. Finałowy etap rywalizacja przeniesie się na zachód od Mikołajek. Organizatorzy przygotowali cztery próby, na których załogi pojawią się po dwa razy. Na pobudkę zaplanowano zupełnie nowy oes Barczewo (10,73 km), po którym zawodników czeka kolejna nowość, czyli odcinek Biskupiec (12,3 km). W drodze powrotnej do Mikołajek przewidziano jeszcze starcia na oesach Gmina Mrągowo (9,4 km) oraz Mikołajki (6,68 km), który stanowi całkowicie zmienioną wersję próby Mikołajki MAX (bez toru Mikołajki Arena). Finałową pętlę rajdu zakończy Power Stage Gmina Mrągowo.

Ceremonia zakończenia zawodów i rozdanie pucharów – od 18:15 na Rynku w Mikołajkach.

Łączna długość 16 odcinków specjalnych ORLEN 79. Rajdu Polski wynosi 182,06 km.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaA2 - Sailing Machine