ReklamaA1 - Inwestycja Nove Rydzewo

Na narty na…Mazury! Góra Czterech Wiatrów już otwarta

Na narty na…Mazury! Góra Czterech Wiatrów już otwarta
 fot. UM Mrągowo

28 grudnia br. oficjalnie rozpoczął sezon narciarski Ośrodek Góra Czterech Wiatrów niedaleko Mrągowa. Stok został dodatkowo naśnieżony i pojawili się już pierwsi miłośnicy „białego szaleństwa”. Także w innych miejscach na Mazurach pojeździcie na nartach.

Ośrodek Narciarski G4W w Mrągowie położony jest na półwyspie jeziora Czos. Stoki narciarskie są usytuowane na północno wschodnim zboczu kompleksu wzniesień zwanych Górą Czterech Wiatrów. Jest to wspaniały punkt widokowy na jezioro i okalające je Mrągowo.

Na narty na…Mazury! Góra Czterech Wiatrów już otwarta

Można tam dojechać kierując się z Mrągowa na Mikołajki, drugi skręt w lewo pod wiadukt kolejowy, miejsce oznakowane. Szlak pieszy i rowerowy prowadzi brzegiem jeziora od strony plaży miejskiej i pensjonatów.

Do dyspozycji narciarzy są dwa wyciągi orczykowe, jednoosobowe o długości 290m i 270m. Trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności oraz snowpark, zaspokoją oczekiwania narciarzy.

Trasy są sztucznie zaśnieżane, ratrakowane oraz oświetlone, a nad bezpieczeństwem czuwają narciarscy ratownicy medyczni. Bezpośrednio przy parkingu znajduje się stok do nauki oraz licencjonowana szkółka narciarska. Wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa i snowboardu nauczą lub doszkolą przybyłych tutaj narciarzy.

W schronisku natomiast można zjeść i wypić coś ciepłego.

Także gmina Pisz chce udowodnić, że region jest atrakcyjny również zimą i proponuje wyjazd do Puszczy Piskiej.

Niewielka miejscowość Wiartel, koło Pisza, zimą zamienia się w wioskę narciarską. Można tu m.in. wypożyczyć narty biegowe, a potem udać się na jedną z tras narciarskich w Puszczy Piskiej.

Szlaki zostały właśnie oznakowane, żeby ułatwić narciarzom poruszanie się. Do wyboru jest sześć tras o łącznej długości 35 kilometrów. Najbardziej wymagający szlak, czarny, łączący Wiartel i Ruciane-Nidę ma 25 kilometrów. Na wyprawę z dziećmi najlepsza będzie 6-kilometrowa niebieska trasa w kierunku Jabłoni.

Trasy narciarskie są udostępnianie bezpłatnie.

W okolicy Gołdapi znajdziemy obiekt „Piękna Góra” czyli pięć tras, około 2150 m, naturalny tor saneczkowy - 1200 m.

W okolicach Giżycka znajduje się również nowoczesny wyciąg narciarski. SKI MAZURY Morenowa zlokalizowana jest w miejscowości Okrągłe w odległości około 28 km na południowy wschód od miasta. Są tu aż trzy trasy zjazdowe.

Znajdziemy tu również pole narciarskie szkoleniowe - bardzo łatwe -o wysokości 100 m. Trasy zjazdowe zabezpieczone są siatkami chroniącymi przed wypadnięciem poza stok. Codziennie są też równane ratrakiem i sztucznie dośnieżane w razie potrzeby. Przepustowość stacji - około 2000 osób na godzinę. Na stokach obecni są instruktorzy narciarscy.

Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - system czarterów