ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Na obwodnicy Mrągowa będzie bezpieczniej

BieżąceInwestycje26 lutego 2021, 6:14
Na obwodnicy Mrągowa będzie bezpieczniej
 fot. UM Mrągowo

Od wielu lat władze Mrągowa starały się, by na skrzyżowaniu obwodnicy Mrągowa z ulicą Leśna Droga było bezpieczniej. Starania o zainstalowanie tam sygnalizacji świetlnej w końcu przyniosły efekt.

– Minister Infrastruktury zatwierdził tę inwestycję o czym poinformowała nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie - powiedział Stanisław Bułajewski. – To bardzo dobra wiadomość.

Skrzyżowanie obwodnicy Mrągowa z ulicą Leśna Droga to miejsce, gdzie bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Praktycznie w każdym miesiącu policja i straż odnotowują tam niebezpieczne zdarzenia z udziałem użytkowników drogi.

– O zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu zabiegaliśmy od lat. W końcu się udało – mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – Otrzymaliśmy informację z GDDKiA o zamiarze instalacji świateł.

Z inwestycji cieszą się miejscy radni, którzy wspólnie z burmistrzem zabiegali o tę inwestycję. Są wśród nich między innymi: Daniel Jakubas, Grzegorz Parda, Ewa Szałachowska, Rafał Czyżewski i Dariusz Papiernik.

– Liczymy, że budowa sygnalizacji na tym newralgicznym skrzyżowaniu poprawi bezpieczeństwo w ruchu – wskazują. – Z tego skrzyżowania korzystają pracownicy największych mrągowskich firm, a także mieszkańcy tej części miasta. Bezpieczeństwo w tym miejscu jest zatem jest bardzo ważne.

Jak wynika z przesłanego do Urzędu pisma, prace nad dokumentacją inwestycji GDDKiA realizowane będą w 2021 roku, zaś roboty budowlane zaplanowano na 2022 rok. Szacunkowy koszt zadania to około 1 mln zł.

Inwestycja zakłada: budowę sygnalizacji świetlnej; wykonanie urządzeń dla niepełnosprawnych (płytki ostrzegawcze i kierunkowe); wykonanie oznakowania pionowego i poziomego wraz z urządzeniami BRD; przebudowę ewentualnych kolizji z sieciami podziemnymi i nadziemnymi.

Na podstawie informacji UM Mrągowo

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nowy Harsz