ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Nad jeziorem Święcajty powstanie górska ścieżka rowerowa

BieżąceInwestycje18 lutego 2021, 6:23Komentarzy: 1
Nad jeziorem Święcajty powstanie górska ścieżka rowerowa
 fot. mazury24.eu

Wkrótce na terenie kompleksu leśnego przy jeziorze Święcajty ma powstać górska ścieżka rowerowa. W tej sprawie odbyło się już spotkanie w Urzędzie Miejskim w Węgorzewie.

W węgorzewskim Ratuszu o takiej inwestycji rozmawiali burmistrza Węgorzewa Krzysztofa Kołaszewskiego, Adam Morko – nadleśniczy Nadleśnictwa Borki, Przemysław Sarżyński – zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Borki, Arkadiusz Cała – prezes Stowarzyszenia Luz Grupa, organizator Milko Mazury MTB, Wojciech Wojtczuk – przedstawiciel węgorzewskiej grupy rowerzystów, Marek Lipski – przewodniczący Komisji Gospodarczej Rady Miejskiej oraz Mariusz Niedziółka – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

– Jak tylko stopnieje śnieg, zajmiemy się wytyczaniem trasy. Liczymy na to, że wiosną będziemy mogli zaprosić Państwa na przygotowaną ścieżkę, wyposażoną w odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne. Utworzenie nowej trasy nie byłoby możliwe bez udziału Nadleśnictwa Borki – informuje burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski.

Utworzenie ścieżki do uprawiania kolarstwa górskiego jest jednym z działań podejmowanych w ramach koncepcji promocji Gminy Węgorzewo „FitCity WĘGORZEWO”.

Przypomnijmy, że głównym celem koncepcji jest promocja wartości kojarzonych z trendem fit, czyli dbałości o zdrowie, sprawność i kondycję fizyczną w oparciu o przyrodę i czyste środowisko. FitCity WĘGORZEWO to motywowanie do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej i społecznej. To również efektywny kierunek rozwoju dla lokalnej gospodarki, drogowskaz dla mieszkańców, budowanie lokalnego patriotyzmu, podjęcie próby wyzbycia się kompleksów oraz dostrzeżenie, docenienie i wykorzystanie tego, co mamy.

Głównym założeniem marki FitCity WĘGORZEWO jest nasze własne poczucie, o nas samych i otoczeniu, że jesteśmy „fajni”, że miejsce, w którym żyjemy, to nasze miejsce i chcemy o nie dbać, rozwijać i promować na zewnątrz w pozytywnym świetle.

Na podstawie informacji UM Węgorzewo

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew