ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Nad Mazurami przeszły gwałtowne burze

Bieżące9 lipca 2021, 7:06
Nad Mazurami przeszły gwałtowne burze

Powalone drzewa, zalane piwnice i ulice w warmińsko-mazurskiem. Do godz. 18.00 strażacy interweniowali około 30 razy.

W Wilkasach między Giżyckiem a Mrągowem zalana jest na 20 centymetrów jezdnia drogi krajowej nr 59. Trzeba wybrać objazd: od Giżycka na Sterławki Wielkie (DW 592) i dalej na Ryn (DW 642). Woda stoi też na ulicy w Rucianem – Nidzie.

W Lipowcu Małym w powiecie szczycieńskim drzewo przewróciło się na ciągnik i uszkodziło część obory, a w powiecie mrągowskim spadło na samochód dostawczy. Nikomu nic się nie stało.

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowali na jeziorze Roś po tym, jak wywróciła się żaglówka. Z wody podjęto 4 osoby w tym troje dzieci.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców regionu alert, w którym przestrzega przed możliwymi podtopieniami, silnym wiatrem i lokalnymi opadami gradu. Do tej pory najwięcej deszczu spadło w rejonie Gołdapi – 60 litrów wody na metr kwadratowy. Według IMGW porywy wiatru nie powinny osiągać więcej niż 80 km/h, jednak nie są wykluczone punktowe porywy do 100 km/h.

Na zachodzie województwa burze mogą występować nocą. W tym rejonie może spaść do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia o burzach z gradem synoptycy wydali dla powiatów giżyckiego, gołdapskiego, oleckiego, węgorzewskiego, kętrzyńskiego, szczycieńskiego, mrągowskiego, ełckiego i piskiego.

źródło: PAP

ReklamaC1 - baner

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - DreamBoat
ReklamaA2 - Tło Dla Mew