ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Nagroda Przyjaznego Brzegu. Można zgłaszać się do konkursu

Bieżące25 listopada 2020, 8:51
Nagroda Przyjaznego Brzegu. Można zgłaszać się do konkursu
Zdjęcie poglądowe. fot. mazury24.eu

Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego informuje, że trwa kolejna, już XVII edycja konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze, we współdziałaniu z Polskim Związkiem Żeglarskim i innymi partnerami.

Wyjątkowy, pandemiczny, rok nie zahamował całkowicie inwestycji infrastrukturalnych, ciekawych inicjatyw, akcji i kampanii, także publikacji.

O nagrodę mogą ubiegać się działające chociażby przez jeden sezon inwestycje, szczególnie mariny i przystanie jachtowe, stanice kajakowe, ponadto przedsięwzięcia związane z zagospodarowaniem i znakowaniem szlaków wodnych, a także inicjatywy koncentrujące się na promocji polskich szlaków wodnych, w tym różnego typu wydawnictwa.

Zgłaszane mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i prawne (kluby, organizacje, firmy, instytucje państwowe i samorządowe itd.).

Wieloletnia tradycja Konkursu dowodzi, iż w Polsce jest wiele nadbrzeży, miejsc i inicjatyw, które dzięki zaangażowaniu pasjonatów, inwestorów jak i dzięki wizjonerskim gospodarzom polskich gmin, wsi i miast, przeżywa swój renesans, stanowiąc obowiązkowe pozycje na mapach turystycznych, polskich szlaków wodnych.

- Mamy nadzieję, że XVII edycja, prestiżowego już konkursu wyróżni się napływem wielu zasłużonych rekomendacji z, pośród których Jury będzie mogło wybrać te najlepsze, modelowe kandydatury, jako laureatów obecnej edycji – informują organizatorzy.

Zainteresowanych szczególnym wyróżnieniem takich miejsc, zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu zamieszczonym na stronie w zakładce NPB lub pod poniższym linkiem: 

Zgłoszenie

oraz nadsyłanie swoich zgłoszeń w formie elektronicznej jak i drukowanej na wskazane w Regulaminie adresy.

- Do końca roku zostało niespełna półtora miesiąca, to już niewiele czasu, aby zgłosić nowych gestorów przystani,  ludzi, którzy wiele robią dla polskiej turystyki wodnej, odnaleźć w pamięci samorządy lokalne, które postanowiły budować na swym terenie obiekty pomocne wodniakom. Zachęcamy do składania zgłoszeń do 31 grudnia 2020 r. – informuje Wojciech Skóra, dyrektor Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

Karta zgłoszenia dostępna jest tu:

Karta zgłoszenia

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew