ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Najlepsze sposoby na znalezienie atrakcyjnej polisy mieszkaniowej

Pozostałe16 marca 2023, 10:18
Najlepsze sposoby na znalezienie atrakcyjnej polisy mieszkaniowej

Wielu z nas marzy o własnym mieszkaniu, w którym mógłby odpocząć po ciężkim dniu. Gdy w końcu udaje się to osiągnąć, każdy chce, by go nie stracić. Poczucie bezpieczeństwa jest niezmiernie ważne, dlatego szukamy rozwiązań, które nam to zapewnią. Monitoring, drzwi antywłamaniowe i dodatkowe zamki, to tylko część środków, na jakie się decydujemy. Bardzo ważny jest też zakup odpowiedniej polisy mieszkaniowej. Gdzie szukać takiej polisy i w jakich sytuacjach może okazać się pomocna? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Ubezpieczenie mieszkania – kiedy może być pomocna?

W życiu każdego z nas mogą zdarzyć się sytuacje nieprzewidziane. Nawet jeśli jesteśmy bardzo ostrożni i wydaje nam się, że przygotowani na każdą ewentualność. Polisa ubezpieczeniowa nieruchomości może Cię zabezpieczyć przed ponoszeniem kosztów szkód, które powstały w przypadku zdarzeń losowych. Mogą być nimi:

 • Utrata nieruchomości (m.in. w wyniku pożaru);
 • Zniszczenia powstałe np. w wyniku wichury;
 • Uszkodzenie cudzego mienia (np. podczas zalania).

W zależności od tego, na jaką polisę się zdecydujesz, zakres ochrony może być inny. Na rynku znajdziesz produkty, które zawierają także np. ochronę przed kradzieżą. We wszystkich sytuacjach, jakie obejmuje polisa, nie będziesz musiał ponosić kosztów z własnej kieszeni.

Gdzie znaleźć atrakcyjną polisę?

Firmy zajmujące się ubezpieczeniami, mają w swoich ofertach różnego rodzaju produkty, które mogą chronić twoje mienie. Posiadają one różny zakres oraz cenę. Im więcej sytuacji będzie ona obejmować, tym będzie droższa. Niejednokrotnie polisy posiadające ten sam zakres ochrony, posiadają różną cenę. Co zrobić, by nie przepłacać? Można odwiedzać poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe i zbierać oferty, jednak jest to czasochłonne. O wiele wygodniejszym sposobem jest skorzystanie z porównywarki cenowej ubezpieczeń. Jeśli jesteś zainteresowany, dobrą polisę na mieszkanie znajdziesz w tym rankingu. To zdecydowanie ułatwia podjęcie najkorzystniejszej decyzji. Polisę możesz kupić dosłownie w parę minut, bez wychodzenia z domu.

Ubezpieczenie zwierząt w polisie mieszkaniowej – czy to możliwe?

Nie każdy wie, ale powstałe szkody spowodowane przez zwierzęta, mogą być objęte polisą. Mowa tu o zwierzętach domowych takich jak kot, pies czy żółw, ale także np. koniach. Musisz jednak mieć na uwadze, że wyłączeniu podlegają zwierzęta przeznaczone do celów hodowlanych, handlowych, wyścigowych, czy innych, które charakteryzują się zarobkiem na danym zwierzęciu. Nie ma znaczenia rasa, wiek konia czy jaki jest jego stan zdrowia. Oczywiście nie każdy ubezpieczyciel oferuje taką opcję oraz zakres tej ochrony może być różny. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, możesz dowiedzieć się więcej ciekawych informacji m.in. na stronie Ubezpieczeniemieszkania.pl (https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-koni-zakres-wylaczenia-i-warunki). Zdecydowanie polisa mieszkaniowa to produkt, który powinien zakupić każdy posiadacz nieruchomości, by nie zostać w razie potrzeby bez pomocy.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe