ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Najpierw dokumentacja projektowa, potem rozpoczęcie prac

BieżąceInwestycje15 października 2019, 11:15
Najpierw dokumentacja projektowa, potem rozpoczęcie prac
Nie tylko mieszkańcy Pisza wyczekują remontu około czternastokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 63 fot. Mazury24

Wyczekiwaną przez mieszkańców Pisza i całych Mazur, ale także turystów odwiedzających ten region, inwestycją jest remont drogi krajowej nr 63 od miejscowości Borki, przez miejscowość Jeże, aż do granicy naszego województwa.

Przedsięwzięcie, które zakłada remont ponad czternastokilometrowego odcinka drogi i budowę chodnika miało się rozpocząć jakiś czas temu.

Przy realizacji inwestycji na etapie wykonania dokumentacji projektowej pojawiły się jednak przeszkody, które opóźniają rozpoczęcie prac.

– Zdaję sobie sprawę, że remont tej drogi jest nadzwyczaj potrzebny, dlatego nadal będę zabiegał o to, aby jak najszybciej został on zrealizowany – mówi poseł Jerzy Małecki – W tej sprawie jestem w stałym kontakcie z Ministerstwem Infrastruktury, które będzie finansowało inwestycję i olsztyńskim oddziałem Generalnej Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, który będzie nadzorować remont drogi.

Obecnie istnieje ogromne zapotrzebowanie na inwestycje drogowe w kraju. Są one także planowane z jak największą starannością i przy uwzględnieniu ich efektów dla całej zarządzanej sieci oraz wszystkich jej użytkowników, co wymaga czasu.

12 września 2019 r. podpisano umowę opiewającą na 1,26 mln zł z wykonawcą dokumentacji. Jest nim firma Dromos. Olsztyński oddział uzgodnił rozwiązania drogowe pod względem trasy, lokalizacji zatok (ogólnie układ drogowy), sprawdzona jest dokumentacja badania podłoża i trwa oczekiwanie na poprawiony projekt geotechniczny. Informacje dotyczące układu drogowego przesłane zostały do samorządu, celem zaopiniowania i wniesienia ewentualnych uwag.

Uzgodniono już trasę kanalizacji deszczowej. Projektant jest w trakcie opracowywania Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (wykonuje inwentaryzacje przyrodnicze).

Według nowego harmonogramu działań planowane uzyskanie decyzji ZRID to 30 września 2020. Ta data to termin ogłoszenia przetargu na roboty, natomiast 15 grudnia 2020 r. planowane jest podpisanie umowy na roboty.

– Mam nadzieję, że to ostateczna data realizacji inwestycji – podsumowuje Jerzy Małecki – Jeszcze raz zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby droga, o której mowa, została jak najszybciej wyremontowana, co przyniesie nieoceniony pożytek dla mieszkańców naszego regionu.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew