ReklamaA1 - Stranda October

Największy park rozrywki powstaje na Mazurach

BieżąceInwestycje2 czerwca 2023, 6:21Komentarzy: 11
Największy park rozrywki powstaje na Mazurach
Na Mazurach ma powstać większy park niż Energylandia. fot. pixabay.com

Na Mazurach, niedaleko Olsztynka ma powstać potężny park rozrywki, który rozmiarami może przewyższyć Energylandię w Zatorze. Za inwestycją stoi firma Ptak S.A., która chce tu zbudować ogromne centrum rozrywki dla turystów z całego kraju.

Spółka Ptak S.A., znana jest przede wszystkim z centrum kongresowego Warsaw Expo oraz parku rozrywki Mandoria pod Łodzią. Niedawno inwestor zakupił 300 hektarów ziemi na terenie dawnego PGR Łutynówko położonego w pobliżu jeziora Wenyk niedaleko Olsztynka.

Jak obecnie wygląda sytuacja z budową największego parku rozrywki w Polsce? Pewne informacje przynosi portal propertynews.pl.

- To, co mogę powiedzieć dziś na temat nowego parku rozrywki w gminie Olsztynek, to to, że prace nad tą inwestycją są bardzo zaawansowane. Jeśli wszystko pójdzie po myśli inwestora, to już niebawem udzielimy bardziej szczegółowych informacji w tym zakresie - przekazał Daniel Zieliński, Park Manager Mandorii.

Na projekt odpowiedziała też gmina Olsztynek. W ciągu ostatniego roku zmieniono studium kierunków zagospodarowania, a ostatnio wyłożono plan zagospodarowania, umożliwiający budowę parku oraz obiektów mieszkalnych. Plan obejmuje teren w odległości 3 km na południowy wschód od Olsztynka w pobliżu miejscowości Łutynówko.

Nowy plan umożliwia budowę obiektów związanych z parkiem rozrywki o wysokości 25 metrów, a także konstrukcji liczących 150 metrów. To oznacza, że możliwa byłaby budowa wieży swobodnego spadania, zapowiadana jakiś czas temu przez starostę olsztyńskiego Andrzeja Abako.

Jednocześnie plan ma chronić tereny wrażliwe przyrodniczo, włączając w to jeziora oraz m.in. pobliski Obszar Chroniony Krajobrazu Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Obecnie toczą się rozmowy nad zgodnością zapisów dokumentu planistycznego z przepisami prawa dotyczącymi form ochrony przyrody ustanowionych na tym terenie.

Już przy pierwszym etapie realizacji - jak podaje olsztyńska wyborcza.pl - inwestycja będzie oznaczać otwarcie ok. 300 miejsc pracy w gastronomii i obsłudze parku gości. Projekt zakłada też realizowaną już budowę mieszkań dla osób, które mają zostać wysiedlone z obszaru planowanej inwestycji.

Czy w nowej lokalizacji na Mazurach będzie można skorzystać z takich atrakcji, jak roller-coastery, rozmaite karuzele, ogromna zjeżdżalnia, labirynt luster, wielki figloraj czy łódki na wodzie? Póki co inwestor zapowiada, że konkretne plany i projekty będą ogłoszone niezwłocznie po otrzymaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń.

źródło: propertynews.pl

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 131

 • 67
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 22
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 12
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 6
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 8
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 14
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Święto ziemniaka Mazurski Raj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Stanica Wodna Kietlice 2021
ReklamaA2 - Marina Lester Club