ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj

(Nie tylko) szanty z Shantażem

Olsztyński zespół Shantaż na scenie Tawerny Albatros w Ogonkach
Olsztyński zespół Shantaż na scenie Tawerny Albatros w Ogonkach fot. Mazury24

Czwartkowa odsłona letnich koncertów w Tawernie Albatros przy Hotelu Ognisty Ptak w Ogonkach upłynęła pod znakiem żeglarskich piosenek w wykonaniu olsztyńskiego zespołu Shantaż. "Nóż w wodzie", "Szaleństwo Majki Skowron", "Lord Jim", "Smuga Cienia" i "Moby Dick" - to tylko niektóre z gorąco oklaskiwanych przez publiczność piosenek. 

O Shantażu warto napisać nieco więcej, bo to zespół godny uwagi. Olsztyńska formacja zafascynowana jest pięknem rejonu Wielkich Jezior Mazurskich i turystyczną piosenką wakacyjną. Ich sceniczny debiut sięga 1998 roku. Shantaż wykonuje "szanty szuwarowo-bagienne" i piosenki żeglarskie. W repertuarze - oprócz utworów autorskich (ponad 20 kompozycji) - zespół posiada piosenki K. Klenczona i S. Krajewskiego. Cechą charakterystyczną grupy jest bogate instrumentarium. W zespole grają absolwenci oraz wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 

Większość z utworów zespołu to autorskie kompozycje spółki Krzysztof Beśka (poeta, prozaik, dramaturg, nominowany do "Paszportów" tygodnika Polityka za powieść "Wrzawa") i Marek Matyjewicz (pedagog, animator kultury, muzyk). Inspiracją twórczości muzyków są osobiste doświadczenia żeglarskie, bądź emocje powstałe po lekturze wielu cenionych dzieł światowej literatury marynistycznej i filmów o tej tematyce. 

Koncert zespołu Shantaż w Tawernie Albatros to muzyczne żeglarskie opowieści, które bez wątpienia przypadły do gustu zgromadzonej publiczności - dowodem tego były głośne i gorące brawa. Tawerna z klimatem i zespół, który podzielił się z widzami pozytywną energią - tak, to był jak najbardziej udany wieczór!   

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaB2 - The Boat Trip
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka