ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Niebezpieczne skrzyżowanie w Olecku zmieni się w rondo

BieżąceInwestycje21 stycznia 2022, 6:06
Niebezpieczne skrzyżowanie w Olecku zmieni się w rondo
 fot. GDDKiA Olsztyn

Dwóch wykonawców wzięło udział w przetargu na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka w ciągu DK 65 z DW 655. Najniższą cenę 9,6 mln zł zaproponowała firma Ekodrom z Augustowa, najwyższą - 15,5 mln zł - firma Strabag.

Chodzi o zmianę skrzyżowania DK 65 z DW 655 na rondo. Zakres zadania obejmuje też budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości około 520 m po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 655, przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przez drogę krajową oraz budowę i przebudowę oświetlenia drogowego.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pieszych i rowerzystów. Ma się tak stać po przebudowie istniejącego skrzyżowania na rondo.

Natężenie ruchu na drodze krajowej uniemożliwia bezpieczne włączanie się do ruchu z wlotów podporządkowanych oraz bezpieczny przejazd.

Przebudowa skrzyżowania na rondo wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu poprzez zmniejszenie liczby punktów kolizji w stosunku do skrzyżowania skanalizowanego - wyjaśnili drogowcy.

Zmniejszenie prędkości przejazdu przez skrzyżowanie umożliwi lepszą ocenę sytuacji i ułatwi podejmowanie decyzji na wlotach oraz pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo pieszych.

Dodatkowym powodem przebudowy skrzyżowania jest konieczność zapewnienia bezpiecznego przekraczania drogi krajowej przez pieszych i rowerzystów. W tym celu wykonane zostanie przejście dla pieszych.

źródło: GDDKiA Olsztyn

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - system czarterów