ReklamaA1 - Gertis

Niebezpieczne znaleziska na Mazurach

BieżącePozostałe19 stycznia 2020, 10:08
W Giżycku odkryto arsenał broni z czasów II wojny światowej
W Giżycku odkryto arsenał broni z czasów II wojny światowej fot. mazury24.eu

Czas II wojny światowej pozostawił po sobie nie tylko pamiątki w postaci bunkrów czy umocnień. Także ziemia przechowuje również wiele niebezpiecznych pozostałości. Na taką kolekcję w jednym z mieszkań w Giżycku natknęli się przypadkiem policjanci. Skończyło się ewakuacją 120 osób.

Jak poinformowała asp. Iwona Chruścińska z giżyckiej policji, ewakuowano mieszkańców trzech bloków przy ul. Smętka oraz 45 dzieci i 10 osób personelu z pobliskiego przedszkola. Powodem był "arsenał" wykryty w jednym z mieszkań.

Policja została wezwana rano na interwencję do nietrzeźwego mężczyzny leżącego przed blokiem. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i zaprowadzili do domu.

- Po wejściu do mieszkania ujawnili cały arsenał, setki nabojów i łusek, broń, granatniki i granaty - powiedziała policjantka.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że uzbrojenie pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny, a mężczyzna gromadził tę kolekcję w swoim mieszkaniu i piwnicy.

Oględziny znaleziska prowadzi specjalistyczna grupa pirotechniczna z komendy wojewódzkiej policji. Potem znalezisko ma zabrać patrol saperski. Dopiero wówczas ewakuowani będą mogli wrócić do domów.

Okolicę zabezpieczyły służby mundurowe. Ewakuowanych przedszkolaków odebrali szybko rodzice. Kilku mieszkańców bloków skorzystało z tymczasowego schronienia w Ekomarinie, przygotowanego przez władze miejskie. Jedną osobę, wymagającą specjalistycznej opieki, zabrano na czas akcji do domu pomocy społecznej.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine